Suchy basenik z piłeczkami – dobra zabawa i rozwój dziecka

0
737
Suchy basenik z piłeczkami

Każde dziecko lubi zabawy pełne kolorów i niezwykłych kształtów, a zwłaszcza te, które wymagają aktywności i ciągłego ruchu. Rodzice natomiast, najchętniej wybierają zabawki, które długo zaangażują uwagę dziecka, a dodatkowo będą wspomagać jego rozwój. Wymagania rodziców i ich pociech spełniają baseny z piłkami dla dzieci, które wyzwalają dziecięcą energię, dają wiele frajdy młodszym i starszym dzieciom, jednocześnie rozwijając zdolności manualne i koordynację maluchów.

Rozwój psycho-fizyczny dziecka

Basenik z piłkami dla dzieci, nazywany też suchym basenami, to wykonane z pianki, bądź tkaniny transparentnej model, który wypełniany jest kolorowymi piłeczkami z tworzywa sztucznego. To właśnie te piłeczki, pozwalają dzieciom na niezwykłą zabawę fizyczną. Nurkowanie w piłkach, przerzucanie ich, segregowanie kolorami czy odnajdywanie w fali piłek ukrytych przedmiotów to tylko niektóre z propozycji aktywnego spędzania czasu przez najmłodszych, przy jednoczesnym rozwoju sensomotorycznym dziecka. Pływanie wśród piłeczek i masaż nimi ma korzystny wpływ na pracę mięśni dziecka.

Zabawie może towarzyszyć nauka – poznawanie kolorów, kształtu kulek, a także ich liczenie, które pobudzają wzrok najmłodszych i wspomagają pełniejszy rozwój mózgu. Piłeczki dają możliwość wymyślania wielu ciekawych zabaw np. specjalnie oklejone piłeczki pozwalają na ich segregację, co wpływa też na rozwój myślenia logicznego dziecka. Baseniki pozwalają na zabawę wraz z rówieśnikami, dzięki czemu mali odkrywcy mogą rozwijać swoją kreatywność i relacje z innymi dziećmi.

Zabawka dla dziecka w każdym wieku

Warto pamiętać, aby dobrać basenik i ilość piłeczek do wieku dziecka. W przypadku młodszych dziecka basenik powinien być mniejszy, co będzie zapewniało bezpieczeństwo zabawy. Piłeczki, jak i basenik są w pełni przystosowane do zabawy, a te które znajdują się w ofercie sklepu Moje Bambino, dzięki wykonaniu z wysokiej jakości materiałów, będą służyły dzieciom przez długie lata. Basenik z piłeczkami dla dzieci to świetne rozwiązanie, kiedy za oknem jest zimno, wtedy dzieci mogą zażywać ruchu pozostając w domu.

Moc kolorów – moc zabawy

Sklep Moje Bambino oferuje suche baseny dla dzieci o różnym kształcie (prostokątny, okrągły), a także podświetlane baseniki, które dodatkowo oddziałują na zmysły dziecka. Zastosowane tam światła LED oświetlają piłeczki, tworząc wrażenie fali morskiej. W ofercie znajdują się także same piłeczki, które ze względu na lekkość mogą stanowić odrębną zabawkę podczas gier indywidualnych albo grupowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here