Sorter jako zabawka – na co zwracać uwagę przy zakupie?

0
1039

Dzieci od najmłodszych lat poznają otaczający świat za pomocą zmysłów. Poprzez dotyk, wzrok, słuch czy smak zdobywają nowe doświadczenia i zaczynają rozumieć, co się dookoła nich dzieje. Pomocne w rozwijaniu zdolności poznawczych są wszelkiego rodzaju zabawki – w tym wypadku układanki i sortery, jakie w swojej ofercie posiada sklep damizabawki.pl. Starannie zaprojektowane, aby nie tylko uczyć dopasowywania przedmiotów, ale przede wszystkim wspierania rozwoju umiejętności manualnych oraz logicznego myślenia. Kolorowe, estetycznie wykonane, dzięki czemu przyciągają uwagę maluchów. I do tego bezpieczne – z racji zastosowania dużych elementów. Dzięki temu mogą z nich korzystać nawet najmłodsi.

W kilku słowach o sorterach

Sortery, jakie znajdują się na stronie https://damizabawki.pl/ to przede wszystkim zabawki, które pomogą dziecku w nauce rozróżniania kolorów i kształtów. Przyjmują postać pojemnika z otworami, do którego należy wrzucać odpowiednio dobrane klocki. Wspomniane otwory, jak i same klocki są zróżnicowane pod względem kształtu i cała sztuka polega na ich trafnym doborze. Sortery to najczęściej zabawki wykonane z tworzywa sztucznego lub drewna.

Dziecko w jakim wieku może bawić się takimi układankami? Wiele zależy od tego, z czego są zrobione. Generalnie, po sortery mogą sięgnąć już rodzice 3. miesięcznych smyków, pod warunkiem, że zabawka będzie posiadała duże elementy i przyjemną fakturę, np. pluszu. Dla nieco starszych dzieci przygotowano sortery o kształcie prostokąta, których otwory na klocki bazują na kształtach figur geometrycznych lub mają inne, bardziej wymyślne kształty. W damizabawki.pl dostępne są nawet układanki, które wydają dźwięki po odpowiednio dopasowanym elemencie – zachęcając w ten sposób do dalszej zabawy.

Czym się kierować kupując sorter?

W przypadku sortera, jak i innych zabawek, ważnym czynnikiem jest odpowiednie dopasowanie przedmiotu do wieku i umiejętności malucha. Poszukując idealnej układanki dla najmłodszych smyków, warto wybierać proste sortery z dużymi otworami – najlepiej umieszczonymi w górnej (a nie bocznej) części, albowiem takie będą łatwiejsze do umieszczania klocków. W damizabawki.pl znajdziemy szeroki wybór zabawek, począwszy od 4- lub 5-elementowych układanek dla najmłodszych po bardziej skomplikowane, obejmujące więcej elementów (i trudniejsze kształty).

Tego typu zabawki nie tylko umilą maluchowi czas, ale przede wszystkim będą rozwijały jego wyobraźnię, koncentrację i zdolność logicznego myślenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here