Klocki pod choinkę – uniwersalny pomysł na prezent

0
959
Klocki pod choinkę – uniwersalny pomysł na prezent

Wybór świątecznego upominku dla dziecka znajomych to niełatwe zadanie, zwłaszcza jeśli nie znamy zainteresowań dziecka i nie wiemy, jakimi zabawkami już dysponuje. Najprostszym sposobem na sprostanie temu wyzwaniu jest zakup zabawki możliwie uniwersalnej, która powinna przypaść do gustu każdemu dziecku. Doskonałym przykładem takiego produktu są klocki plastikowe, których w sprzedaży znajdziemy wiele rodzajów.

Czy klocki to rzeczywiście uniwersalna zabawka?

Zabawa klockami to najlepszy sposób na rozwijanie dziecięcej kreatywności, wyobraźni, umiejętności logicznego myślenia i zdolności manualnych. Oczywiście dzieci na różnych etapach rozwoju mają nieco inne potrzeby, w związku z czym, w sprzedaży znajdziemy wiele różnych rodzajów klocków plastikowych. Są to zabawki zaprojektowane z myślą o szczególnych potrzebach maluchów i dzieci w wieku przedszkolnym oraz zabawki dedykowane dzieciom starszym, uczniom szkół podstawowych.

Dla tej pierwszej grupy dzieci najlepszym wyborem będą duże, kolorowe klocki, które pozwalają na budowę prostych konstrukcji, składających się z zaledwie kilku elementów. Ciekawym uzupełnieniem takich klocków są kolorowe figurki, które można łączyć z klockami, co stwarza dodatkowe możliwości zabawy. Dzieciom nieco starszym dedykowane są większe zestawy klocków umożliwiające budowę dużych, ale wciąż dość prostych obiektów. Uczniom pierwszych klas szkoły podstawowej z pewnością spodobają się mniejsze klocki plastikowe, które pozwalają budować złożone, dość szczegółowe obiekty z ruchomymi elementami, w tym różnego rodzaju pojazdy. Starsze dzieci mogą zainteresować się klockami z elementami napędu elektrycznego, z których można budować zdalnie sterowane, a nawet programowane pojazdy lub roboty.

Na co zwrócić uwagę, wybierając klocki na prezent?

Pomijając kwestię wieku dziecka i wyboru takich klocków plastikowych, których wielkość i oferowane przez nie możliwości konstrukcyjne będą dostosowane do jego aktualnych potrzeb rozwojowych, szczególną uwagę warto zwrócić na jakość ich wykonania. Na rynku zabawkarskim znajdziemy wiele firm specjalizujących się w produkcji klocków plastikowych, na czele z powszechnie znaną duńską firmą Lego. Wybierając produkty markowe, mamy pewność, że są to produkty bezpieczne w użyciu, stworzone dla dzieci w określonym przedziale wiekowym.

Konstrukcyjne klocki plastikowe, takie jak https://klocki.edu.pl/pol_m_Klocki-wg-rodzaju_Klocki-plastikowe-529.html to doskonały pomysł na prezent zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki. Jeśli nie wiesz, czym interesuje się dziecko, zakup tego typu zabawki będzie jedną z najciekawszych i jednocześnie najbezpieczniejszych opcji, na jaką możesz się zdecydować.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here