Jakie karmy wybrać dla szczeniaka?

0
1014
Jakie karmy wybrać dla szczeniaka

Okres szczenięcy jest dla dorastającego, intensywnie rozwijającego się psiaka kluczowy dla jego rozwoju. Kiedy maluch kończy 4 tygodnie jest już bowiem w pełni rozwiniętym małym psem, ciekawym otaczającego go świata, co więcej, gotowym do samodzielnego przyjmowania pokarmu stałego. W tym czasie suczka niechętnie już karmi swoje pociechy. Jest to dla niej bardzo wyczerpujące i nadchodzi czas, aby szczenię stopniowo odstawić od matki i zacząć podawać mu karmę specjalnie dla niego opracowaną. Jaką zatem wybrać, aby zaspokoić jego potrzeby żywieniowe?

Dobra karma, czyli jaka

Potrzeby żywieniowe szczeniąt znacząco różnią się od tych, jakie mają dorosłe psy. Maluch intensywnie rośnie, nabiera masy mięśniowej, co dzień zdobywa nowe umiejętności, a przede wszystkim jest bardzo aktywny. Aby jego rozwój przebiegał prawidłowo, potrzebuje odpowiedniego pożywienia, które dostarczy mu niezbędnych składników odżywczych, witamin i mikroelementów. Na rynku jest mnóstwo przeróżnych karm przeznaczonych dla szczeniąt, zarówno suchych, jak i mokrych, których producenci zapewniają o najwyższej ich jakości. Niełatwo zatem wybrać tą jedną, którą szczenię nie tylko będzie chętnie jadło, ale także taką, która zaspokoi jego wyjątkowe potrzeby żywieniowe. Dobrej jakości karma dla szczeniaka powinna być bogata w łatwo przyswajalne białko. Musi też zawierać odpowiednią ilość tłuszczu, jak również węglowodanów, z których maluch czerpać będzie energię. Oczywiście nie może w niej zabraknąć witamin, mikroelementów oraz innych cennych składników, jakich szczenię potrzebuje w tym okresie swojego życia. Karmę dla szczeniąt kupisz w sklepie weterynaryjny.pl.

Sucha czy mokra karma

Właściciele młodych psów często stoją przed dylematem, jaka karma dla szczeniaka będzie najodpowiedniejsza, sucha czy mokra. Okazuje się że to, na jaki sposób żywienia swojego malucha ostatecznie się zdecydują, nie jest najistotniejszą sprawą. Najważniejszą rzeczą jest bowiem jakość karmy oraz odpowiednie zbilansowanie składników odżywczych w niej zawartych. Aby sprostać potrzebom żywieniowym szczenięcia należy wziąć pod uwagę jakiej jest rasy i ile będzie ważył jako dorosły pies. Ważny jest też aktualny wiek szczeniaka, a także jego codzienna dawka aktywność. Kiedy już sprecyzujemy te niezwykle istotne detale, na ich podstawie jesteśmy w stanie ustalić dobową dawkę pokarmu, jaką potrzebuje szczenię, aby prawidłowo rosło i się rozwijało. Sklep weterynaryjny.pl oferuje szereg doskonale zbilansowanych karm dla szczeniąt, zarówno suchych, jak i mokrych. Każdy właściciel młodego psa na pewno znajdzie wśród nich tą odpowiednią, która będzie idealnie się wpasowywała w potrzeby żywieniowe szczeniaka i dostarczała cennych składników odżywczych, potrzebnych do jego prawidłowego rozwoju.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here