Włosy kręcone

3
2270
włosy kręcone

Na ulicy nie widać zbyt wiele osób z kręconymi włosami. Obecnie najmodniejsze są włosy proste, więc właścicielki naturalnie kręconych włosów często decydują się na prostowanie swoich loków. A przecież włosy kręcone są piękne i wyjątkowe! Pozwalają się wyróżnić w tłumie i dodają kobietom figlarnego uroku. Kobiety w kręconych włosach kojarzą się z osobami, które mają pozytywne podejście do życia. Włosy kręcone mogą jednak sprawiać dużo kłopotów, ponieważ nie zawsze układają się tak, jak powinny. Poza tym, włosy kręcone często są suche i łamliwe, przez co nie wyglądają zbyt zdrowo. To specyficzny rodzaj włosów, bardziej wymagający niż pozostałe. Pielęgnacja loków jest szczególnie trudna, dlatego ich właścicielki często nie są z nich zadowolone.

Włosy kręcone

Aby włosy kręcone prezentowały się efektownie, wymagają starannej i regularnej opieki. Trzeba z nimi postępować bardzo delikatnie, szczególnie podczas mycia i czesania, ponieważ mają wysoką tendencję do łamania się. Jak wszystkie włosy, także włosy kręcone lubią kompleksową pielęgnację, a więc szampon, odżywkę i maskę. Najlepiej stosować kosmetyki dedykowane włosom kręconym, ponieważ takie produkty najlepiej odpowiadają ich potrzebom. Kosmetyki profesjonalnych firm sprawią, że włosy kręcone będą wyglądały piękniej i zdrowiej. Warto regularnie używać profesjonalnych produktów, ponieważ działają one znacznie lepiej niż większość produktów dostępnych w drogeriach. Kosmetyki profesjonalne można kupić u fryzjera lub, w korzystnych cenach, w sklepach internetowych. Jest wiele firm zajmujących się produkcją profesjonalnych kosmetyków, które świetnie zadziałają na włosy kręcone. Ich ceny są bardzo zróżnicowane, dlatego każdy powinien znaleźć wśród nich odpowiednie dla siebie, z niższej lub wyższej półki cenowej.

Pielęgnacja włosów kręconych

Włosy kręcone potrzebują przede wszystkim nawilżenia i odżywienia, ponieważ z natury są suche i matowe. Dlatego kosmetyki do tych włosów powinny zawierać składniki silnie nawilżające i pielęgnujące, takie jak proteiny i olejki. Nikt nie wie jak pielęgnować włosy tak dobrze, jak profesjonalista- dobry, doświadczony fryzjer. To on może doradzić właścicielce loków, jak powinna je najlepiej pielęgnować, jakie kosmetyki powinna kupować, a także jakie zabiegi sprawią, że włosy  odżyją. Znalezienie dobrego fryzjera jest dla kobiety z kręconymi włosami bardzo ważne, bo nie każdy fryzjer wie, jak odpowiednio zająć się lokami i wydobyć z nich całe piękno.

Włosy kręcone to prawdziwy dar natury, ale utrudniona pielęgnacja może być dla kobiet frustrująca, dlatego wiele z nich decyduje się na trwałe prostowanie włosów. Trochę szkoda, bo przez to coraz trudniej zobaczyć na ulicy piękne, naturalne loki. Większość kobiet ma takie same, proste włosy i mało która wyróżnia się nietypową fryzurą. Być może moda w końcu się zmieni i loki znów staną się popularne, a wtedy ich właścicielki chętniej będą się nimi chwalić.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here