Jak wyczyścić fugi?

0
1102
Jak wyczyścić fugi?

Płytki w domu czy mieszkaniu znajdziemy przede wszystkim w dwóch pomieszczeniach – łazience oraz kuchni. A więc miejscach o dość wilgotnych warunkach, w których powstają specyficzne zabrudzenie. O ile płytki umyć jest łatwo, tak z fugami mogą powstawać problemy. Pytanie więc – jak wyczyścić fugi?

Jak wyczyścić fugi?

Sposobów jest co najmniej kilka. Najprostszym i najczęściej wykorzystywanym jest zastosowanie mieszaniny płynu do WC z wodą. Stosując roztwór 0,5:0,5 osiągniemy najlepsze efekty. Przerwy między kaflami powinniśmy czyścić jakiegoś rodzaju szczoteczką, najlepiej starą szczoteczką do zębów. Należy unikać chlapania roztworem na ściany, podłogi czy skórę – są to dość silne środki, które mogą dokonać zniszczeń. Ciekawym sposobem pozbycia się brudu na fugach jest zastosowanie proszku do pieczenia – do wilgotnych w fug wprowadzamy proszek, aby delikatnie się rozpuścił. Po około pół godzinie zmywamy proszek używając wilgotnej ściereczki. Następnie należy umyć całą podłogę – fugi powinny być odpowiednio wyczyszczone.

Z nietypowych rozwiązań można wymienić czyszczenie fug pastą do zębów

Jak wyczyścić fugi?Rozprowadzamy tak jak pastę w jamie ustnej – na szczoteczkę i czyścimy spoiny między płytkami. Po zmyciu letnią wodą, fugi powinny być zauważalnie czystsze. Na rynku znaleźć możemy wiele preparatów, które są dostosowane do czyszczenia fug. Wymienione wcześniej sposoby są przeznaczone raczej w sytuacji, gdy odpowiednich środków chemicznych nie posiadamy. Niemniej, preparaty należy dobrze dobierać, ponieważ zupełnie przypadkowo możemy zniszczyć nie tylko fugi, ale również płytki – wtedy niestety albo pogodzimy się z nieestetycznym wyglądem, albo czeka nas remont.

Na przestrzeni lat ludzie poznali wiele ciekawych, czasami zaskakujących sposób na mycie różnych powierzchni. Również fugi otrzymały autorskie rozwiązania, takie jak czyszczenie ich płynem do WC, wykorzystanie soku cytrynowego, rozprowadzanie pastą do zębów. I pomimo tego, że istnieją środki chemiczne przeznaczone dla takich elementów jak fuga – cieszą się one równie dużą popularnością. Pytanie jak wyczyścić fugi nie powinno więc już stanowić problemu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here