Jak mnożyć ułamki

0
1615
Jak mnożyć ułamki

Przyznajmy szczerze, że zagadnienia typu, jak mnożyć ułamki w szkole nie były dla nas od samego początku dosyć jasne. W końcu to wyglądało jak czarna magia. Musieliśmy się wziąć za tak wiele rzeczy i sami nie wiedzieliśmy, jak powinniśmy to zrobić. W każdym razie zacznijmy od początku. Dzisiaj przyszła pora, by nauczyć się tego, jak mnożyć ułamki.

Jak mnożyć ułamki?

Jak mnożyć ułamkiNa pewno ze szkoły niewiele pamiętamy na ten temat. Czasami trzeba było je sprowadzać do wspólnego mianownika, kiedy indziej robić to w jakiś inny sposób. W każdym razie na pewno nie wiemy wszystkiego na ten temat. Zacznijmy jednak od tego, że przypomnimy sobie to z podręczników.
Wiemy doskonale, jak mnożyć normalne liczby. Jest to naprawdę doskonały początek i na pewno nam w tym bardzo pomoże. Kolejna sprawa jest przeniesieniem się na temat ułamków. Zacznijmy od najprostszych, a dopiero potem weźmy się za bardziej skomplikowane. Gdy mnożymy, to mnożymy licznik razy licznik oraz mianownik razy mianownik. Nic więcej. Jak widać, jest to naprawdę proste i za wiele nie trzeba się tym bawić. W takim razie nie powinniśmy się już tym przejmować.

Nauka matematyki

Jednak zauważmy, że matematyka ma jeszcze wiele innych zagadnień, których na przestrzeni lat nie do końca rozumieliśmy. Czasami byliśmy zmuszeni spędzić naprawdę sporo czasu na tym wszystkim, żeby to zrobić. Na pewno powinniśmy zatem dobrze się nad tym zastanowić. Na pewno nie zmarnujemy ani chwili, gdy poświęcimy trochę czasu na poznawanie jeszcze innych matematycznych zagadnień, które może nam się przydadzą, a może nie. Sami się pewnie o tym przekonamy w najbliższym czasie. W każdym razie powinniśmy już teraz o tym wszystkim pomyśleć.
Gdy chodziliśmy do szkoły, nauka wydawała się trudna. Poznawaliśmy wiele skomplikowanych zagadnień, które sprawiały nam niemało trudności, ale które były naprawdę konieczne, by zrozumieć jeszcze inne rzeczy. Na pewno jednak teraz cieszymy się, że w tamtych czasie poświęciliśmy tak wiele czasu na naukę, dzięki czemu dzisiaj już potrafimy naprawdę sporo. W takim razie nie marnujmy ani jednej chwili dłużej i już teraz weźmy się za naukę kolejnych rzeczy, które może nam się przydadzą na dalszych etapach naszej skomplikowanej edukacji. W końcu studia same się nie zdadzą.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here