Malownicze miasteczko

0
706
Malownicze miasteczko

Cudze chwalicie, swego nie znacie. To popularne przysłowie na trwałe zapisało się w języku polskim, jest w nim jednak wiele prawdy. Snując wakacyjne plany warto oprócz zagranicznych wojaży zwiedzić też rodzinne strony i zajrzeć do uroczego i pełnego atrakcji miasta, którym jest Ustroń. Aby poznać ustroń atrakcje turystyczne, koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem.

Śladami gór i historii, czyli atrakcje ustroń

Ustroń ma ciekawe położenie geograficzne, leży bowiem wśród stoków urokliwego Beskidu Śląskiego. Piękne krajobrazy i kluczowe położenie na wzgórzach od wieków przyciągało tu zarówno nowych osadników jak i turystów, którzy chcieli w tym pięknym miejscu odpocząć. Zachwyca szczególnie panorama tego miasteczka. Najlepiej oglądać ją z położonych nieopodal szczytów – Czantorii oraz Równicy, znanych beskidzkich wzniesień. Postój w tym mieście jest doskonałą bazą wypadową na pieszą czy rowerową wyprawę wśród gór.

Historia Ustronia jest bogata i sięga XII wieku. Nic więc dziwnego, że wśród atrakcji tego miejsca znajdziemy liczne zabytki. Wśród nich zachwyca architektura sakralna w tym XVIII wieczny kościół świętej Anny. Posiada on ciekawą, drewnianą architekturę z licznymi zdobieniami reprezentując specyficzny, lokalny styl beskidzki. Aby poznać lokalną kulturę i styl życia dawnych górali beskidzkich, warto odwiedzić muzeum regionalne ,,Stara zagroda” w Ustroniu. Oferuje ona wystawy plenerowe i wewnętrzne oraz przeprowadza zajęcia tematyczne dla dzieci.

Ustroń atrakcje uzdrowiskowe

Ustroń to też znane i szanowane uzdrowisko z wieloletnią tradycją leczenia chorób reumatycznych. Jeśli więc kogoś nie przekonają argumenty historyczne czy piękno krajobrazu warto przybyć tu choćby w celu podreperowania zdrowia. Świeże górskie powietrze i liczna zieleń okolicznych lasów po których można do woli spacerować to dopiero początek leczniczej charakterystyki miasta. Posiada ono bowiem całą dzielnicę uzdrowiskową pełną licznych obiektów w przewodnikach opisywanych jako atrakcje ustroń.

W dzielnicy Zawodzie, bo tak nazywa się uzdrowiskowa część Ustronia odnajdziemy całą gamę punktów zaliczających się do kategorii Ustroń atrakcje turystyczne. Są to między innymi pijalnie wód mineralnych, szpital reumatologiczny oraz duży i w pełni wyposażony dom zdrojowy o ciekawej nowoczesnej architekturze piramidowej. Dzielnica Zawodzie oferuje też dziesiątki sanatoriów, barów, ośrodków wypoczynkowych oraz punktów widokowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here