Zestaw kosmetyków do pielęgnacji włosów – jak je skompletować?

0
1073
Zestaw kosmetyków do pielęgnacji włosów

Każda kobieta powinna mieć w swojej łazience zestaw kosmetyków pielęgnacyjnych, dzięki którym jej pukle zawsze i wszędzie będą wyglądały olśniewająco. Nie wystarczy jednak tylko szampon – jakie jeszcze kosmetyki warto dołączyć do tego zestawu i jak je dopasować do swoich potrzeb?

Rozpoznaj potrzeby swoich włosów

Jeśli twoje włosy mają ładny połysk, dobrze się układają, gdy są świeże, są przyjemne w dotyku i nie przetłuszczają się po krótkim czasie od umycia – masz włosy normalne. Jeśli na drugi dzień po umyciu stają się tłuste i oklapnięte – masz włosy przetłuszczające się. Mieszane są wówczas, gdy na czubku głowy przetłuszczają się, a ich końcówki są zniszczone i wysuszone. Z kolei włosy suche są bardzo lekkie, odstają od głowy i są szorstkie w dotyku. Oprócz zróżnicowania włosów na typy należy też określić ich indywidualne potrzeby – czy są farbowane, rozjaśniane, cienkie czy też kręcone i puszące się. Jeśli zidentyfikujesz potrzeby swoich włosów, możesz wyruszać do drogerii – by zakupić odpowiednie kosmetyki.

Jakich kosmetyków potrzebujesz?

Każda kobieta powinna mieć w domu szampon i odżywkę z tej samej serii do codziennej pielęgnacji. Szampon odbudowujący dla włosów zniszczonych powinien iść w parze z odpowiednią odżywką, ale korzystniej jest mieć dwa różne szampony i odżywki do tego samego problemu włosów. Dzięki temu można czerpać więcej korzyści z ich różnorodnego składu! Maska do włosów też jest niezbędna, również w przypadku włosów normalnych, aby dodać im właściwości ochronnych przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak mrozy czy promieniowanie UV. Zwróć uwagę na skład, jaki ma twój szampon odbudowujący – nie powinien zawierać parabenów ani silikonów, ponieważ one mogą tylko pogarszać stan włosów, choć pozornie dają dobre efekty wygładzenia.

Co jeszcze przyda się w łazience?

Maska do włosów to niejedyny przydatny kosmetyk o właściwościach intensywnie regenerujących i odbudowujących. Przydać się może także serum do włosów, które jest szczególnie skuteczne w przypadku włosów bardzo zniszczonych i wymagających intensywnej kuracji. Nie zawsze jednak serum jest niezbędne u kobiety z każdym typem włosów. Gdy kondycja pasm jest dobra, maska powinna być najsilniejszym ze stosowanych od czasu do czasu kosmetyków. Przydatne też mogą być olejki do włosów, szczególnie do tych bardzo zniszczonych – świetnie odżywiają, natłuszczają i nawilżają, przez co włosy stają się wyraźnie ładniejsze zaraz po zastosowaniu!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here