Włosy kręcone kosmetyki

3
2127
włosy kręcone kosmetyki

Doskonale wiemy, że wszystkie kobiety dbają o swój wygląd, ponieważ jest to niejako wizytówka każdej z nich. Kobiety starają się ubierać, jak najlepiej. Oczywiście odzież to nie jedyny aspekt, ponieważ podobnie jest, jeśli chodzi o cerę, skórę czy włosy. Doskonale wiemy, że kobiety spędzają wiele minut na przygotowywaniu makijażu, manicure czy pedicure. Może to być męczące dla czekających mężczyzn, ale jest pewnego rodzaju rytuałem każdej kobiety. Jednak nie wszystkie kobiety mogą korzystać ze wszystkim kosmetyków czy szminek, lakierów i tak dalej. Są takie, które albo nie działają, albo nie mogą być używane z powodów alergicznych na przykład. Jednak są kobiety, które mają bardzo duży problem z włosami, a są to kobiety posiadające włosy kręcone, które potrzebują specjalnych kosmetyków do pielęgnacji. Opiszę teraz kilka kosmetyków, które powinny być w łazience każdej kobiety z kręconymi włosami.

Zaczniemy jednak od tego, jakie to włosy kręcone. Włosy kręcone to przede wszystkim bardzo lekkie włosy, czym się wyróżniają od prostych czy falowanych. Są one niestety bardzo podatne na przesuszanie oraz łamanie się, właśnie dlatego powinniśmy używać specjalnych kosmetyków.

Włosy kręcone kosmetyki – Jakich używać?

Zacznijmy od szamponów i jakie powinniśmy używać. Szampon do włosów kręconych powinien być bardzo delikatny czyli taki, który nie uszkadza i tak już bardzo delikatnej struktury i włókien włosów kręconych. Włosy kręcone to także problem z przetłuszczaniem się, w niektórych przypadkach oraz problem z łupieżem z tego powodu. W takim wypadku trzeba zakupić produkt 2w1 lub dwa szampony, które zapewnią nam pomoc w przetłuszczaniu się włosów oraz w problemach z łupieżem.

Druga sprawa to odżywka, bowiem wszystkie kobiety wiedzą, że jest to nieodzowny produkt podczas pielęgnacji każdych włosów. Wybierając odżywkę musimy pamiętać, aby miała ona substancje nawilżające, witaminy, olejki nadające sprężystość naszym włosom oraz proteiny jedwabiu dla ochrony włosów. Jeśli mimo używania odżywki mamy problem z suchymi włosami można używać raz na tydzień wysoko nawilżające maski lub odżywki w spray’u, które nakładamy bez spłukiwania.

Włosy kręcone kosmetyki potrzebują przeróżne, dlatego warto też pomyśleć o olejkach, które mogą zdziałać cuda z naszymi delikatnymi włosami. Kręcone włosy bardzo często narażone są na działanie szkodliwych substancji, które unoszą się w powietrzu oraz zanieczyszczeniach. Dlatego warto od czasu do czasu zainwestować w kompres z olejków, który wyczyści nasze włosy z takich substancji oraz pomoże naszym włosom odbudować się na nowo. Dodatkowo sprawi, że nasze włosy będą wyglądać świetnie. Podkreślą skręt naszych loków oraz zapobiegną puszeniu się włosów, co jest niemałym problemem, jeśli ktoś posiada włosy kręcone.

Mam nadzieję, że te kilka propozycji spowoduje, że włosy kręcone nie będą już sprawiać tyle problemów oraz będą wyglądać idealnie każdego dnia bez względu na wszystko.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here