Kursy księgowości – online czy stacjonarnie?

0
802
Kursy księgowości

Zawód księgowego jest to stanowisko cieszące się niesłabnącą popularnością od wielu lat. Bycie księgowym to niezwykle odpowiedzialne stanowisko wymagające specjalistycznej wiedzy. Co prawda, aby pracować jako księgowy lub księgowa, to nie trzeba kończyć specjalistycznych egzaminów, jednak często firmy wymagają ukończenia renomowanych kursów.

Kurs księgowości online cieszy się ostatnio dużą popularnością w związku z pandemią koronawirusa. Jednak niektórzy wciąż odradzają kurs w tym trybie i zalecają nawet ryzykownej dla zdrowia kursy stacjonarne. Jaka jest prawda?

Kurs księgowości online – wady i zalety

E-learning jest nowoczesną i wygodną formą nauki. Kursy online nie polegają wyłącznie na czytaniu tekstów i wykonywania testów sprawdzających. Często wymagają od kursanta dużo pracy kreatywnej, na przykład pisania dłuższych wypowiedzi. Nowoczesne platformy e-learningowe pozwalają również na kontakt na forum z innymi uczestnikami i prowadzącymi, co pozwala na szybkie wyjaśnianie problemów oraz na dyskusję nad ważnymi kwestiami.

Na pewno dużą zaletą kursu księgowości online jest to, że każdy uczestnik może wykonywać go w swoim tempie i w wybranym przez siebie terminie. Należy zauważyć, że uczestnicy kursów księgowości często pracują już jako pomocnicy księgowego na etat i nie zawsze mogą dostosować się do narzuconych terminów stacjonarnych.

Jednak należy zwrócić uwagę na to, że nauka księgowości to przede wszystkim nauka praktyki. Rachunkowość i podatki to takie dziedziny, które wymagają niezwykłej precyzji, a najmniejsza pomyłka może być bardzo kosztowna. Ważne jest, aby błędy były sprawdzane na bieżąco, a postępy powinny być kontrolowane przez doświadczonego księgowego.

Kurs księgowości stacjonarnie – wady i zalety

Stacjonarna tryb cieszy się największą popularnością, jeśli chodzi o kurs księgowości. Warszawa wiedzie prym w oferowanych terminach kursów prowadzonych przez specjalistów pracujących w tamtejszych centrach biznesowych. Jednak nawet tak duża oferta terminów spotkań często jest bardzo męcząca dla kursantów pracujących zazwyczaj na etat w firmach księgowych. Nie wszyscy są w stanie poświęcać swoje wolne popołudnia i weekendy. Jest to uciążliwe szczególnie dla tych osób, które uczą się szybciej lub mają już dosyć spore doświadczenie jako księgowa, a kurs jest jedynie formalnością.

Jednak kursy stacjonarne mają bardzo dużą zaletę – można się na nich bezpośrednio komunikować z fachowcami w swojej dziedzinie. Księgowość już dawno nie ogranicza się jedynie do rozliczania kosztów i podatków. W dzisiejszych czasach jest to również praca wymagająca umiejętności takich jak rozmowa z klientem, doradzanie klientowi czy oszacowaniem ryzyka finansowego i podatkowego. Takie umiejętności można nabyć jedynie w bezpośredniej nauce.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here