Inspiracje do prowadzenia marketingu

0
704
Inspiracje do prowadzenia marketingu

Prowadzenie marketingu internetowego nie należy do najprostszych zadań. Konkurencja na tym polu jest ogromna oraz kreatywna. Aby osiągnąć sukces w sieci, konieczne jest systematyczne wdrażanie coraz to nowych pomysłów na dotarcie do klienta oraz zainteresowanie jego ofertą. Wiele przedsiębiorstw, zamiast wymyślać koło na nowo, woli korzystać ze sprawdzonych pomysłów. Nie ma w tym nic dziwnego – stosowanie wypróbowanych metod działania zwiększa szansę na osiągnięcie biznesowego sukcesu. Skąd czerpać inspiracje?

E-mail marketing – czy to wciąż dobry pomysł?

Od lat niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się usługi oferowane w ramach Freshmail.pl. Dzięki Freshmail możliwe jest prowadzenie skutecznych, zautomatyzowanych kampanii mailingowych. Jest to praktyka stosowana przez firmy już od wielu lat, lecz nic nie wskazuje na to, by wysyłanie maili oraz newslettera do klientów (obecnych oraz potencjalnych klientów danej marki) stało się nieaktualną metodą działania.

Warto przy tym wspomnieć, że Freshmail to nie tylko usługa e-mailingu, ale także blog, na którym można znaleźć ciekawe inspiracje w zakresie promocji w sieci.

Nie tylko e-mail marketing. Jakie narzędzia marketingu internetowego warto jeszcze wypróbować?

E-mail marketing to użyteczna, lecz niejedyna skuteczna metoda prowadzenia marketingu w sieci. Aby móc osiągnąć cel, tj. dotrzeć do klienta, warto sięgnąć po takie rozwiązania jak na przykład:

-content marketing, czyli budowanie dobrego wizerunku danej marki poprzez tworzenie wartościowych treści (contentu). W przypadku strony internetowej biura rachunkowego może być to na przykład umieszczanie regularnych wpisów na temat zmian podatkowych itd.;

-umieszczanie na stronie internetowej atrakcyjnych, przyciągających oko grafik oraz materiałów wideo,

-aktywność w mediach społecznościowych (social media). Prowadzenia fanpage’a na Facebooku oraz profilu na Instagramie to dobry sposób na dotarcie do szerokiego grona odbiorców.

Powyższe metody to tylko niektóre spośród wszystkich dostępnych sposób na prowadzenie marketingu internetowego. Które z nich należy wybrać? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi – to Ty znasz swój biznes najlepiej, dlatego powinieneś we własnym zakresie przeanalizować atuty poszczególnych sposób działania i wybrać najbardziej odpowiednie rozwiązanie.

Promocja w sieci – gdzie można znaleźć inspiracje?

Ciekawe informacje w zakresie prowadzenia marketingu internetowego można znaleźć przede wszystkim na specjalistycznych blogach tematycznych (np. na blogu wspomnianego już Freshmail). Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ wpisy na tego typu platformach są zazwyczaj umieszczane przez doświadczonych profesjonalistów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here