Krawat czy mucha? Co będzie lepsze?

0
2082
Krawat czy mucha? Co będzie lepsze?

Mucha czy krawat? Krawat czy mucha? W życiu każdego mężczyzny jest z pewnością co najmniej kilka sytuacji, kiedy stają przed tego typu dylematem. Biznesowe spotkania, śluby, wesela – dzięki naszym wskazówkom wybór odpowiedniego dodatku na każdą z tych okazji nie sprawi już żadnego problemu!

Krawat czy mucha? Odpowiedź na to pytanie zależy od kilku czynników – zarówno osobistych preferencji, jak i typu sylwetki, wieku, ale również okazji, na którą kompletowany jest strój. Z pewnością najbezpieczniejszym i najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem, pasującym do każdego rodzaju garnituru jest krawat. Mucha do garnituru również jest dopuszczalna, ale o wiele lepiej komponuje się ze smokingiem (koniecznie musi być wówczas w kolorze czarnym) oraz frakiem (w kolorze białym). Noszona do garnituru może mieć inne kolory – wśród wielu młodych mężczyzn popularne są muchy w bardziej intensywnych odcieniach: żółci, czerwieni, błękicie. Z pewnością sprawdzą się one w codziennych, mniej formalnych stylizacjach.

Mucha czy krawat? Oto jest pytanie!

Warto wiedzieć, w jakich sytuacjach sprawdzą się te popularne męskie dodatki.

  • Wesele – jeżeli na ślubie i weselu mężczyzna chce wyglądać stylowo i elegancko, bez wątpienia dobrym wyborem będzie krawat. Oczywiście należy zwrócić uwagę nie tylko na materiał, z którego jest wykonany, ale także na kolor, wzór (krawaty męskie dostępne są naprawdę w przeróżnych wersjach) oraz szerokość i długość – po zawiązaniu powinien sięgać do klamry od paska. Pan młody na swoim ślubie często chce się wyróżnić i wybiera muchę – na taki sam krok może zdecydować się również świadek. Oczywiście najlepiej jest postawić na stonowane kolory oraz bardzo delikatne, dyskretne wzory.
  • Studniówka – to dla wielu młodych mężczyzn pierwszy poważny bal w życiu, na którym chcą zaprezentować się wyjątkowo korzystnie. Zatem krawat czy mucha? Zarówno pierwsze, jak i drugie rozwiązanie może okazać się strzałem w dziesiątkę, oczywiście przy zachowaniu pewnych zasad. Do garnituru na studniówkę świetnie pasować będzie krawat bordowy lub granatowy. Tych samych kolorów warto trzymać się wybierając muchę na studniówkę.
  • Biznesowe spotkanie – podczas oficjalnych spotkań, narad czy konferencji biznesowych mucha jest rozwiązaniem wykorzystywanym bardzo rzadko. Zdecydowanie bardziej popularne są w tym przypadku krawaty męskie, oczywiście w stonowanych kolorach, wykonane z eleganckich, wysokich jakościowo tkanin.

Mucha nie dla każdego

Należy pamiętać, że mucha jest obowiązkowym dodatkiem do białych koszul o najwyższym stopniu formalności – z mankietami, jubilerskimi guzikami oraz łamanym kołnierzykiem, noszonych np. do smokingu. Krawat będzie w takim przypadku absolutną modową wpadką. Mucha jednak nie będzie pasowała wszystkim mężczyznom, gdyż optycznie poszerza twarz – panowie o mocno zaokrąglonych policzkach powinni unikać tego typu dodatków. Z kolei dobrze dopasowany krawat, np. w lekkie prążki, optycznie wyszczupla sylwetkę. Dlatego krawatów każdy mężczyzna powinien mieć w szafie przynajmniej kilka.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here