Kiedy warto pomyśleć o wizycie u endokrynologa?

0
615
Kiedy warto pomyśleć o wizycie u endokrynologa

Endokrynolog jest lekarzem, który zajmuje się leczeniem układów dokrewnych, wytwarzających hormony. Nadnercza, tarczyca, jajniki, przysadka mózgowa, trzustka, to miejsca, gdzie one powstają, endokrynolog w razie potrzeby leczy te narządy. Jeśli wszystko przebiega w sposób prawidłowy, nie ma ze strony organizmu żadnych niepokojących objawów, problemów hormonalnych nie ma. Jeśli na skutek guzów narządów czy też innych przyczyn, produkcja hormonów jest zakłócona, mogą pojawić się dziwne objawy ze strony organizmu. W takim wypadku poradnia endokrynologiczna Katowice jest miejscem, które warto odwiedzić. Jakie to objawy?

Objawy, które powinny skłonić do wizyty u endokrynologa

Uczucie chronicznego zmęczenia, nadmierna potliwość, nieregularne cykle miesiączkowe u kobiet czy problemy z zajściem w ciążę, to objawy, które powinny skłonić do odwiedzin u endokrynologa. Endokrynolog katowice prywatnie powinien też nas zainteresować, w przypadku, gdy na naszej skórze pojawia się trądzik, nadmierne owłosienie czy też łysienie. Niepokojącym objawem są tez wahania nastroju. Endokrynolog Katowice prywatnie może szybko stwierdzić, że przyczyną są – na przykład – choroby tarczycy i nieprawidłowe wydzielanie hormonów. Oczywiście przyczyn wahań nastroju może być więcej, endokrynolog Katowice prywatnie jest jednak w stanie stwierdzić, czy pojawiają się one na skutek zmian hormonalnych czy trzeba szukać innych powodów takiej sytuacji.

Wizyta u endokrynologa

Poradnia endokrynologiczna Katowice, to miejsce, które nie powinno budzić strachu. Endokrynolog Katowice prywatnie nie wykonuje skomplikowanych zabiegów, choć wizyta u niego może skończyć się oczywiście skierowaniem na taki zabieg. Przykładem takiej sytuacji jest stwierdzenie guza danego narządu i konieczność jego usunięcia. W większości przypadków jednak leczenie endokrynologiczne ogranicza się do analizy wyników krwi i moczu pod kątem hormonów. Ewentualnie może zajść konieczność wykonania badań usg tarczycy, nadnerczy jajników czy innych narządów. Efektem często już pierwszej wizyty jest postawienie diagnozy, a także rozpoczęcia leczenia. Ogranicza się ono z reguły do farmakoterapii, choć w wielu przypadkach elementem leczenia może być konieczność zmian przyzwyczajeń żywieniowych. Tak jest choćby w przypadku cukrzycy. Endokrynolog może wręcz nakazać inną dietę i więcej aktywności fizycznej. W każdym razie leczenia endokrynologicznego nie należy się obawiać, w razie konieczności zaś śmiało chodzić na wizyty do endokrynologa.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here