Jak odzyskać zdjęcia z karty pamięci?

0
1201
Jak odzyskać zdjęcia z karty pamięci?

Zgodnie z prawem Moore’a, średnio co dwa lata podwaja się pojemność używanych przez ludzi dysków twardych. W związku z tym, jeszcze nie tak dawno terabajt danych uchodził za wartość niemal niemożliwą, obecnie jednak jest to raczej standardowa pojemność dysku. Tworzymy i wysyłamy niesamowite ilości danych, których coraz częściej już nawet nie rejestrujemy. Niestety jednak, w tym natłoku informacji coraz częściej zapominamy o bezpieczeństwie naszych danych, co potrafi kończyć się bardzo niemiło. Utrata cennych zdjęć potrafi bardzo zaboleć, jednak może być gorzej, na przykład gdy stracimy ważny projekt nad którym od dawna pracujemy.

Utrata może nastąpić w wypadku pomyłki, awarii prądu lub mnóstwa innych powodów. Aby redukować straty, warto uprzednio się zabezpieczyć. Najlepszym na to sposobem jest nietrzymanie danych w jednym miejscu. Wówczas nawet zniszczenie nośnika nie stanowi ostatecznego wyroku, a w razie przypadkowego usunięcia, nie musimy szukać kogoś, kto wie jak odzyskać zdjęcia z karty pamięci.

Jak odzyskać zdjęcia z karty pamięci?

Jak odzyskać zdjęcia z karty pamięci?Istnieje coraz więcej rozwiązań ułatwiających tworzenie kopii zapasowych, czyli tak zwanych backupów. Spotkać można pendrive’y, które automatycznie tworzą co jakiś czas „zrzut” danych, nad którymi pracujemy. Pewien rodzaj automatyzacji oferują również chmury danych, na które wrzucać możemy nasze cenne pliki. Przestrzeń w chmurach coraz bardziej tanieje, co sprawia że rozwiązanie to popularyzuje się. Dodatkową zaletą jest dostęp do dysku online z każdego miejsca na ziemi, oraz – nierzadko – ubezpieczenie chroniące w razie uszkodzenia danych.

Trzeba jednak pamiętać o konieczności połączenia z internetem, bez którego nie jesteśmy w stanie połączyć się z chmurą. Te wszystkie cechy sprawiają, że nasze dane są bezpieczne, i w razie niespodziewanej awarii prądu możemy spać spokojnie. Dzięki odpowiednim funkcjom wbudowanych w aplikacje, nie musimy również myśleć o uploadzie danych, ponieważ nasz telefon lub pecet automatycznie wysyła dane na serwer, nierzadko jednocześnie je segregując bądź katalogując.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here