Jak dobrać idealny bukiet dla panny młodej?

0
1261
bukiet pannny młodej

Bukiet panny młodej to jest to element, którego nie może zabraknąć. Dopełnia on całą kreację panny młodej. Bardzo często jednak zdarza się tak, że w całym amoku przygotowań przyszła panna młoda zapomina o tym niezwykle istotnym elemencie. Wówczas w przeddzień ślubu pojawia się ogromna panika. Co oznaczają kwiaty w dłoni panny młodej podczas ślubu?

Przeczytaj też: https://www.e-warsaw.pl/bukiet-panny-mlodej/

Zacznijmy od samego początku

Ślubnych przesądów jest cała masa. Do niej należy także nieposiadanie ślubnego bukietu podczas ślubu. Skąd taki przesąd? W tej formie, którą znamy dzisiaj, występuje wprawdzie już od XVIII wieku. Niegdyś uważano, że tylko i wyłącznie wiązanka z białych wrzosów może przynieść szczęście i pomyślność na nowej drodze życia. Dodatkowo do tego niezbędne były kwiaty w kolorze pomarańczowym, które oznaczały niewinność i czystość. Bukietu samodzielnie nie mogła przygotować panna młoda, ponieważ przynosiło to nieszczęście. W dzisiejszych czasach już nie pamięta się o tych przesądach i mało kto się nimi kieruje. Panie decydują się na wielobarwne kwiaty, które pasują do całej kreacji oraz charakteru wesela. Kwiaty na ślub są bowiem odgrywają istotną rolę i nigdy nie powinno się tego zostawiać ich na ostatnią chwilę.

Bukiet panny młodej a klimat wesela

Jest to bez wątpienia czynnik, który warto mieć na uwadze w czasie przygotowań do ślubu. Jeśli para młoda zdecyduje się na wesele glamour, wówczas przyszła panna młoda na pewno wybierze inne kwiaty niż ta, która zdecydowała się na wesele w stylu boho. Pamiętajmy o tym, że najważniejsze jest to, aby kwiaty pasowały do waszych osobistych preferencji, jest to przecież wasz dzień i nie byłoby dobrym rozwiązaniem postawić na kwiaty, za którymi się nie przepada. 

Kwiaty a kolory

Nie od dziś wiadome jest, że kwiaty dobiera się do karnacji oraz koloru włosów przyszłej panny młodej.

Brunetkom pasują kolory nasycone i intensywne takie jak: czerwień, bordo czy niebieski. 

Rudowłose panny młode wyglądają nieziemsko z bukietem kwiatów o ciepłych odcieniach takich jak: żółty, pomarańczowy, zgaszony zielony czy złamany brąz. 

Blondynki natomiast powinny zdecydować się na barwy pastelowe, kremowe odcienie, a także beże.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here