Depilacja – różne metody oraz ich wady i zalety!

0
1320
Depilacja – różne metody oraz ich wady i zalety

Nieustający trend gładkiego ciała sprawia, że wręcz torturujemy się regularnie by pozbyć się niechcianych włosków. Dzisiaj istnieje tak wiele różnych metod, że ciężko jest wybrać jedną i być jej wierną. Postanowiliśmy spisać wszystkie metody depilacji, ich wady i zalety, aby ułatwić Wam wybór!

Metody depilacji – poznaj je wszystkie!

Zaczniemy od razu od konkretów. Wszystkie wiemy, że za cel chcemy jednego – jedwabistej gładkości! A zatem można ją uzyskać za pomocą:

  • Maszynki jednorazowej lub z wymiennymi ostrzami. Zalety: szybko i tanio. Wady: włoski równie szybko odrastają, ryzyko podrażnień i zacięć.
  • Golarki elektrycznej. Zalety: brak podrażnień i zacięć. Wady: sprawdzi się tylko przy bardzo krótkich włoskach i niewielkich partiach np. pachy czy bikini, depilacja nóg zajmuje zbyt długo czasu i nie jest warta zachodu.
  • Depilatora elektrycznego. Zalety: łatwy w użyciu i efekt gładkiej skóry utrzymuje się nawet do 3 tygodni. Wady: zabieg jest bardzo bolesny, a włoski po użyciu depilatora mają tendencję do wrastania.
  • Kremu do depilacji. Zalety: szybki i łatwy w użytkowaniu, pozwala cieszyć się gładkością do kilku dni. Wady: może powodować podrażnienia, jest stosunkowo drogi i niezbyt wydajny, a u niektórych efekty są równie krótkie, jak przy zastosowaniu maszynki do golenia.
  • Wosku do depilacji. Zalety: pozostawia gładką skórę na blisko 4 tygodnie. Wady: depilacja woskiem jest bolesna, może wywołać uczulenie, powoduje silne podrażnienie naskórka, jest czasochłonna i może powodować wrastanie włosków.
  • Pasty cukrowej. Zalety: jest delikatniejsza dla naskórka niż wosk, powoduje mniej podrażnień przy wyrywaniu i można ją zmyć samą wodą, a efekty utrzymują się do 3-4 tygodni. Wady: jak przy każdej metodzie wyrywającej włoski może doprowadzać do wrastania włosków, raczej powinna być przeprowadzona w salonie. Jest też czasochłonna.
  • Światła IPL. Zalety: pozwala usunąć praktycznie bezboleśnie włoski na kilka tygodni, albo nawet na stałe. Te silniejsze lasery wykorzystywane są w salonach, więc zabieg powinien być przeprowadzony przez doświadczoną osobę. Wady: działa tylko na ciemne włoski i wymaga regularnych powtórzeń, nie usuwa wszystkich włosków naraz, nie każdy może poddać się zabiegowi depilacji światłem IPL.
  • Zalety: bezbolesna metoda pozwalająca trwale usunąć niechciane włoski z każdej części ciała. Musi zostać przeprowadzona w profesjonalnym salonie, który możesz znaleźć np. za pomocą https://www.moment.pl/depilacja/warszawa/mokotow. Wady: niestety należy do drogich metod, a w celu trwałego usunięcia włosków musi zostać przeprowadzone kilka serii.

Reasumując, metod na pozbycie się niechcianych włosków jest wiele. Każda z nich działa na innej zasadzie i żadna nie jest pozbawiona wad. Decyzję o wyborze tej najlepszej warto podjąć, biorąc pod uwagę trwałość zabiegu. Koszty inwestycji np. w depilację laserową po kilku latach się zwrócą, bo zaoszczędzisz na kremach, maszynkach i zabiegach z woskiem czy pastą cukrową. Zyskasz natomiast nieskazitelnie gładką skórą o każdej porze roku, dnia i nocy. A przy okazji możesz skorzystać z innych usług profesjonalnych salonów urody. Warto dzisiaj przedłużyć rzęsy, by wyglądały naturalnie ponętnie i seksownie. Istnieje wiele metod przedłużania rzęs, które dają spektakularne i co najważniejsze naturalnie wyglądające efekty!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here