Czynniki niekorzystnie wpływające na stan skóry

0
1686
Czynniki niekorzystnie wpływające na stan skóry

Stan naszej skóry jest uzależniony od czynników zewnętrznych, które niekorzystnie na nią wpływają. Mowa tutaj o zaniedbaniu w codziennej pielęgnacji, nieodpowiednia higiena, która może prowadzić do powstawania wyprysków oraz zaskórników. Codzienną pielęgnację należy dopasować do rodzaju naszej skóry. W zależności czy mamy normalną, suchą czy wrażliwą. Występuje także przetłuszczająca się, trądzikowa, mieszana oraz naczyniowa. Uszkodzenia słoneczne, czyli foto starzenie, także negatywnie wpływa na naszą skórę. Promienie słoneczne, czuli szkodliwe UV. Dlatego tak ważne jest stosowanie właściwych preparatów.

Nasza skóra a negatywne działanie środowiska

Każdego dnia nasza skóra jest narażona na negatywne działanie środowiska. Mowa tutaj o zmianach temperatury, wietrze, deszczu, upałach czy zimnie. Dodatkowo zanieczyszczenie, pyły, substancje chemiczne. Wszystko to, bardzo źle wpływa na jakość naszej skóry. Należy pamiętać, że skóra człowieka w 70% składa się z wody. Dlatego właśnie każdy z nas powinien wypijać jak największe ilości wody każdego dnia. Należy pamiętać, że właśnie jedną z głównych przyczyn wczesnego starzenia się są oczywiście promienie słoneczne. Szkodliwe promienie UV załamują strukturę naszej skóry.

Wczesne starzenie się skóry może być spowodowane przez szkodliwe działanie środowiska. Mowa tutaj o nagłych zmianach temperatury, zimnie, cieple, wietrze, deszczu czy śniegu. Bardzo duże znaczenie mają także zanieczyszczenia powietrza. W tym smog. Dodatkowo pył może zatykać pory, co może powodować powstawanie trądziku. Zanieczyszczenia chemiczne mogą zakłócać naturalny system naszej skóry. W związku z tym może dojść do powstania suchości skóry. Dodatkowo hormony wpływają także na stan naszej skóry. Wzrost hormonów wpływa na produkcję sebum. Z tego właśnie powodu wysoki poziom hormonów może powodować powstawanie wyprysków.

Warto pamiętać, że również alkohol dosyć mocno odwadnia skórę. Dlatego właśnie nadużywanie alkoholu powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych. W przypadku ćwiczeń fizycznych, dużą zaletą jest poprawienie krążenia krwi w całym organizmie. Należy także powiedzieć słów kilka na temat stresu. Właśnie stres i napięcie źle wpływają na naszą skórę. W związku z tym nasza skóra może stać się matowa, nieelastyczna. Oczywiście skórze szkodzi i to bardzo palenie papierosoów. Nikotyna osłabia naczynia krwionośne. Palenie niszczy witaminy B i C. Dieta, aby nasza skóra była ładna, wymagana jest odpowiednia dieta.

Złe odżywianie ma bardzo duży wpływ na jej wygląd. Zełaszcza składniki bogate w cukier, szutczne dodatki i konserwanty. Jak do tego się mają wolne rodniki? To nic inneg jak cząsteczki organiczne, które są odpowiedzialne za starzenie się skóry. Mowa tutaj o czynnikach zewnętrznych takich jak palenie tytoniu, wszelkie zanieczyszczenia czy światło słoneczne. Jak pomóc skórze? Należy zażywać dodatkowe witaminy: A, B, C oraz D. Witamina A przyczynia się do regenreracji tkanek. Witamina B poprawia krążenie krwi. Witamina C goji rany. Witamina D leczy uszkodzone tkanki. Kluczową rolę odgrywa sen, odpowiednia ilość snu to podstawa. Należy pamiętać, że sen przywraca naturalną równowagę skóry.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here