Czym dokładnie zajmuje się radca prawny?

0
706
Czym dokładnie zajmuje się radca prawny

Należy mieć świadomość, że zdecydowana większość osób w poszukiwaniu porady prawnej udaje się do kancelarii adwokackiej. Oczywiście jest to świetne rozwiązanie. Warto jednak wiedzieć, że adwokacie nie mają w Polsce monopolu na udzielanie różnego rodzaju porad prawnych. Usługi tego typu zgodnie z prawem może świadczyć także radca prawny

Kim dokładnie jest radca prawny?

Należy mieć świadomość, że w najprostszym możliwym ujęciu jest to osoba posiadające wyższe wykształcenie prawnicze. Koniecznie trzeba również zdawać sobie sprawę, że osoba wykonująca omawiany zawód musi ukończyć aplikację radcowską. Nie można być radcą prawnym jeżeli nie jest się wpisanym na listę radców prawnych.

Potencjalny klient musi wiedzieć, że wiedza radcy prawnego była już wiele razy zweryfikowana. Ponadto wszystkie osoby wykonujące ten zawód muszą posiadać ubezpieczenie od ewentualnej odpowiedzialności cywilnej. W ten sposób klient ma zagwarantowany maksymalny możliwy poziom ochrony.

Czym dokładnie zajmuje się radca prawny?

Zdecydowanie najbardziej istotnym zadaniem radców prawnych jest świadczenie profesjonalnej pomocy prawnej. Osoby wykonujące wspomniany zawód nie tylko i wyłącznie udzielają cennych porad prawnych, ale również reprezentują klientów przed sądem czy sporządzają różnego rodzaju pisma. Godny uwagi jest fakt, że radcowie prawni mogą również opiniować umowy.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że rada prawny może także wykonywać inne czynności, które będą uzależnione od specyfiki określonego zlecenia. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że radcy, którzy nie pozostają w stosunku pracy mogą bez żadnego problemu być obrońcami w różnego rodzaju postępowaniach karnych czy karnoskarbowych.

Gdzie można znaleźć radcę prawnego?

Zdecydowana większość osób szuka radców prawnych za pomocą internetu. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że obecnie praktycznie każda ceniona kancelaria prawna posiada własną stronę internetową, na której dokładnie przedstawia jakimi kwestiami się zajmuje.

Świetnym rozwiązaniem będzie także skorzystanie ze spisu kancelarii. Warto wiedzieć, że jest on prowadzony przez Okręgową Izbę Radców Prawnych. Można również zapytać członków rodziny i znajomych czy nie polecają radcy prawnego.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Aliant.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here