Co warto wiedzieć o pudrze ryżowym?

0
1643
Co warto wiedzieć o pudrze ryżowym?

Coraz więcej użytkowniczek kosmetyków z chęcią zamienia zwykle pudry na te naturalne, na przykład puder ryżowy. To naprawę dobry wybór szczególnie ze względu na to, że ten kosmetyk to nie tylko produkt do makijażu, ale także lekarstwo dla skóry.

Dla jakiej cery odpowiedni będzie puder ryżowy?

Jeżeli chodzi o typ cery, to chyba nie ma takiego, dla którego byłby on nieodpowiedni. Najchętniej sięgają po niego posiadaczki cery tłustej, i mieszanej. Zaletą pudru ryżowego jest między innymi doskonałe radzenie sobie z pochłanianiem sebum, ale także leczeniem i łagodzeniem zmian zapalnych. Nie zatyka on także porów.

Z kolei kiedy mówimy o odcieniu cery, to także praktycznie do każdej karnacji tej kosmetyk będzie pasował, ponieważ jest transparentny i jego biel znika dosłownie po kilku chwilach od nałożenia na twarz. Trzeba tylko uważać, by nie nałożyć go zbyt wiele, ale nawet jeżeli się tak stanie, to można łatwo usunąć nadmiar pędzlem.

Jaką formułę wybrać?

Kosmetyk ten można zakupić zarówno w formie pudru ryżowego w kamieniu, jaki i w formie sypkiej. Każdy z tych typów ma swoje zwolenniczki. Kobiety, które cenią sobie klasyczną formę, wybiorę kamień. Kosmetyk można nabierać zarówno pędzlem jak i gąbką. Oczywiście trzeba uważać, by nie upał na twardą powierzchnię.

Są także panie, które o wiele bardziej cenią sobie produkt w formie sypkiej. Jest on zwykle w taki sposób skonstruowany, by po lekkim potrząśnięciu pudełka wydostała się jedynie odrobina pudru ryżowego. Niestety, istnieje pewne niewielkie ryzyko wysypania się go na przykład w torebce, jeżeli nie będzie odpowiednio zamknięty.

Jaką markę pudru zakupić?

Puder ryżowy nie jest produktem drogim. Wypuszczają go na rynek szczególnie firmy, które są znane z produkcji kosmetyków naturalnych. jeżeli taka marka cieszy się dobrą opinią, to na pewno warto postawić na taki produkt. Warto sprawdzić w sieci, czy użytkowniczki są z niego zadowolone.

Przed zakupem dobrze jest też spojrzeć na skład kosmetyku. Jeżeli użytkowniczka jest alergiczką, to lepiej postawić na kosmetyk bez zbędnych substancji zapachowych, zawierający tylko i wyłącznie puder wykonany podczas odpowiedniej obróbki ryżu. Wszelkie inne dodatki są w zasadzie niepotrzebne.

Puder ryżowy kupisz na komsetykizameryki.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here