Agregat wody lodowej – kiedy warto sięgnąć po takie rozwiązanie?

0
1316
Agregat wody lodowej

Współczesny przemysł stawiana rozwiązania, które zapewnią wydajną produkcję oraz właściwe przechowywanie wytworzonych elementów. Dlatego w wielu branżach stawia się na agregaty wody lodowej. Do czego służą takie urządzenia?

Agregat wody lodowej – jak zbudowany jest chiller?

Głównym zadaniem tego rodzaju urządzeń jest odprowadzanie ciepła z cieczy. Do tego właśnie służy woda lodowa, która powstaje w chillerze. Proces schładzania powietrza nie jest skomplikowany. Woda lodowa trafia do wymienników ciepła, gdzie pobiera ciepło np. od produktów umieszczonych w komorze. Następnie wraca do agregatu, a schłodzona woda wędruje do chłodnic. Za dalsze rozprowadzanie odpowiadają natomiast pompy dystrybucyjne. Na rynku są dostępne obecnie dwa rodzaj agregatów wody lodowej. Pierwszy pracuje dzięki skraplaczowi chłodzonemu powietrzem. Jest on montowany na zewnątrz budynku razem z pozostałymi elementami urządzenia. W ten sposób można znacznie ograniczyć powierzchnię maszynowni w budynku. Dlatego też jest on tak chętnie wybierany przez branżę przemysłową.

Agregat wody lodowej – czy chiller jest opłacalny?

Drugim wariantem tych urządzeń jest agregat wyposażony w skraplacz do chłodzenia cieczą. Wymiennik ciepła jest w tych agregatach umieszczony na zewnątrz. Do ich prawidłowej pracy stosuje się technologię ze zraszaniem wodnym lub suchą. Agregaty wody lodowej do urządzenia, które znajdziemy w ofercie wielu polskich firm. Zajmują się one dystrybucją urządzeń wysokiej jakości pochodzących od renomowanych producentów. Takie agregaty znajdziesz chociażby na tej stronie https://www.ras-agregaty.pl/chiller-wody-lodowej/. Ciekawą opcją jest wynajem urządzeń chłodniczych. W ramach współpracy możemy wówczas liczyć na fachowe doradztwo, montaż, a także serwis agregatów wody lodowej. Sprzęt jest udostępniany na określony czas, co znacznie ułatwia cały proces. Urządzenia te są w pełni sprawne i wysokiej jakości. Skorzystanie z takiego rozwiązania pozwala więc zaoszczędzić znaczne środki, które można przeznaczyć na inny cel. Taka współpraca jest więc bardzo opłacalna dla obu stron.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here