Samochód nie odpala? Być może separator paliwa uległ awarii!

0
733

Niezależnie od wieku samochodu może on odmówić posłuszeństwa. Niemal wszystkie pojazdy przemieszczające się obecnie po polskich drogach są wyposażone w nowoczesne podzespoły, które mają w rezultacie usprawnić działanie samochodu. Jednym z nich jest chociażby separator paliwa, który mieści się niemal w każdym filtrze paliwa. Jego zadaniem jest oddzielenie wody od paliwa, aby auto mogło pracować na najwyższych obrotach. Taka część samochodu może jednak ulec awarii, a wtedy wizyta u mechanika będzie najprawdopodobniej nieunikniona. Szczególnie, jeśli osobiście nie posiadamy żadnego doświadczenia ani umiejętności w tej dziedzinie.

Mechanik już po obejrzeniu i zdiagnozowaniu auta będzie mógł stwierdzić, czy zamontowany filtr paliwa z separatorem wody wymaga wymiany. Najczęściej jeśli samochód zimą nie odpala to właśnie to jest przyczyną. Z tego też powodu ważne jest również tak częste oczyszczanie filtra, a nawet jego wymiana. Przez cały rok przy intensywnej jeździe mogła w nim uzbierać się znaczna ilość zanieczyszczeń. Wtedy samochód może nie odpalić, ponieważ zebrana woda w filtrze zamarzła bądź dostała się do paliwa. Warto więc co jakiś czas kontrolować separator wody z paliwa, czy aby na pewno działa on prawidłowo.

Na szczęście taka usterka samochodu jest bardzo dobrze znana wszystkim mechanikom. Jeśli w naszym przypadku separator paliwa odmówi posłuszeństwa, to krótki pobyt w warsztacie samochodowym powinien rozwiązać ten problem. Koszt wymiany również nie powinien być wysoki.

W razie konieczności najpewniej będzie trzeba wymienić separator wody diesel na nowy. Mechanik na pewno doradzi, który z separatorów dostępnych w sklepie samochodowym okaże się najlepszy. Gdybyśmy chcieli jednak samodzielnie wymienić filtr paliwa z separatorem wody, to pracownicy sklepu z częściami samochodowymi również z pewnością posłużą swoim doświadczeniem. Jeżeli podamy markę samochodu, rok produkcji, a najlepiej cały numer VIN, to otrzymamy część, która będzie idealnie dopasowana do modelu naszego samochodu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here