Przedpokój wykończony płytkami. Po jakie ich typy możesz sięgnąć, aby nieco go urozmaicić?

0
370
Przedpokój wykończony płytkami

Gres w przedpokoju to popularny wybór szczególnie ze względu na doskonałe właściwości tych płytek. Pozwalają na bardzo komfortowe korzystanie z pomieszczenia i przyczyniają się do jego eleganckiego i pięknego zarazem wyglądu. Zobaczmy, po które ich rodzaje najlepiej będzie sięgnąć, aby stworzyć szczególnie urodziwe otoczenie.

Przedpokój rozświetlony białymi płytkami

W wielu domach przedpokój jest pomieszczeniem, do którego nie wpływa naturalne światło słoneczne, a nawet jeśli, to jego dostęp jest niewielki przez małe okienko lub szybkę w drzwiach. Właśnie dlatego pomieszczenie to zasługuje sobie na rozświetlenie za pomocą odpowiedniego wystroju. W tym celu idealnie sprawdzą się białe płytki ceramiczne, które położone na podłodze i jako cokół przypodłogowy pozwolą rozjaśnić cały przedpokój.

Kamienny płytki w przedpokoju

Lubisz wygląd naturalnego kamienia, a w szczególności marmuru? Jeśli tak, kamienne płytki do przedpokoju będą dla ciebie doskonałą propozycją. Znajdziesz wśród nich wiele typów płytek, zarówno przypominających marmur, jak również inne rodzaje naturalnego kamienia. Każde z nich mają swój własny czar, niezależnie od tego, czy pojawiają się na nich delikatne prążkowania lub inne wzory, czy raczej pozostają idealnie gładkie.

Płytki imitujące kamień (szczególnie marmur) są przy tym doskonałą alternatywą dla naturalnego kamienia. Odznaczają się doskonałymi właściwościami mechanicznymi jak niska ścieralność, antypoślizgowość czy wysoka odporność na wodę i zabrudzenia. Dzięki temu zawsze będą się prezentować tak samo dobrze.

Przedpokój z płytkami imitującymi drewno

Nie tylko naturalny kamień wygląda pięknie. Również drewno może wyglądać intrygująco, zarówno w takim pomieszczeniu jak przedpokój, jak w innych. Ale czy naprawdę warto układać panele albo parkiet w przedpokoju? Oczywiście, że nie, ponieważ oba te rodzaje pokrycia podłogowego są mało odporne na działanie wody czy piasku, które bardzo często pojawiają się w przedpokoju.

Znacznie lepszym wyborem będzie więc w tym przypadku wykorzystanie płytek ceramicznych, które mają wykończenie podobne do naturalnego drewna. Dzięki dokładności ich wykonania będą prezentować się tak samo zachwycająco, a dodatkowo oferują swoje wysokie właściwości. W ten sposób przedpokój wciąż będzie ciepły i przytulny, a jednocześnie posadzka nie zostanie w nim szybko zniszczona przez wodę lub piasek.

Intrygująca mozaika

Ciekawym rozwiązaniem, które również będzie doskonale wyglądało w wielu przedpokojach, jest mozaika. Ten szczególny rodzaj płytek odznacza się kolorowymi wzorami, które przykuwają wzrok już od pierwszego spojrzenia. Mozaiki mogą być przy tym bardzo różnorodne: od prostych, biało czarnych wzorów typu szachownica, aż po niesamowicie wyrafinowane i skomplikowane płytki patchworkowe.

Mozaiki szczególnie dobrze pasują do pomieszczeń obszernych i jasnych, w których nie powodują wrażenia zbyt przytłaczających i nazbyt kolorowych. Mogą dodać także ciekawego stylu albo – jeśli zostaną zastosowane jako pojedynczy rząd – staną się intrygującym akcentem o znaczeniu ozdobnym.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here