Katowicka służba zdrowia – ortopeda

0
1066
Katowicka służba zdrowia - ortopeda

Problem z dostępem do lekarzy specjalistów jest w dzisiejszych czasach problemem priorytetowym. Lekarze, którzy chcą osiągać wyższe zarobki często nie widza dalszej możliwości pozostania w kraju, tylko szukają pracy w lepiej płatnych placówkach za granicą. Generuje to duże kolejki w publicznych służbach zdrowia i negatywnie wpływa na nasze zdrowie.

Dostęp do specjalisty ortopedy w Katowicach

Jak wygląda dostęp do odpowiedniego specjalisty widać na przykładzie takiego zawodu jak ortopeda. Lekarz, który diagnozuje złamania i problemy naszego układu kostno-ruchowego to w Katowicach prawdziwa rzadkość. Dla takich lekarzy jak ortopeda Katowice nie oferują żadnych preferencyjnych warunków. Publiczne szpitale nie mają w tym zakresie wielu możliwości, gdyż kontrakty z Funduszem Zdrowia nie są zbyt korzystne, a cięcia kosztów które mogą wprowadzić władze szpitala odbijają się niestety na lekarzach. Przez to właśnie liczba lekarzy nie jest zbyt duża, a co za tym idzie możliwość dostanie się do takiego miejsca jak poradnia ortopedyczna katowice jest dość utrudniona. Rejestrując się do lekarza ortopedy trzeba czekać często nawet kilka miesięcy na wizytę. Dla wielu osób to prawdziwy dramat.

Poważna sytuacja w Katowickiej służbie zdrowia

Katowice to dość duże miasto, więc wszelkie utrudnienia w służbie zdrowia oznaczają, że dla wielu mieszkańców nie wystarcza miejsca w poradniach. Jeśli chodzi o dostępność do takiego specjalisty jak lekarz ortopeda Katowice stoją na bardzo niskim poziomie. Wielu ludzi woli zamiast do publicznych placówek od razu pójść do prywatnych gabinetów, aby w miarę rozsądnym czasie skorzystać z porady. Biorąc pod uwagę takie zawody jak lekarz ortopeda Katowice powinny zdawać sobie sprawę z powagi sytuacji, a jednak niewiele jest w tym kierunku robione. Oczywiście to bolączka nie tylko katowickiej, ale ogólnokrajowej służby zdrowia.

Ratunkiem prywatne poradnie ortopedyczne

W pewnym sensie odciążenie całemu systemowi dają prywatne jednostki. Na przykład jeśli chodzi o takie miejsce jak poradnia ortopedyczna Katowice posiadają więcej prywatnym jednostek niż publicznych. Osoby, które decydują się wydać pieniądze na taką poradę zapewniają sobie szybszą jej realizację i w pewnym sensie odciążają także publiczny system. Strach pomyśleć co byłoby gdyby te wszystkie osoby były zapisane w kolejkach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here