Jakie buty w góry

0
1272
jakie buty w góry

Piesze wycieczki w góry to ulubione zajęcie niejednej osoby. Wielu z nas może powiedzieć, że w górach jest wszystko, co kochamy. Jest to świetny sposób na ucieczkę z miasta i odpoczynek od zgiełku. Góry dają możliwość odstresowania się po ciężkim tygodniu. Nie bez powodu powstało bardzo popularne powiedzenie – „A gdyby tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady?”. Jeśli więc planujesz wycieczkę w góry musisz wiedzieć, jak dobrze się do niej przygotować.Jakie buty w góry zabrać? Inaczej wycieczka pewnie skończy się przed planowanym czasem.

Na piesze wędrówki potrzebne jest odpowiednie obuwie – bez niego nie zajdziesz za daleko. Należy brać pod uwagę teren w jaki jedziemy, ponieważ zwykle sportowe buty lub sandałki w których zazwyczaj spacerujemy mogą nie zdać egzaminu.

Jakie buty w góry?

Jakie buty w góryButy w góry powinny być przede wszystkim bardzo wygodne. Najlepiej aby były przez nas rozchodzone. Nie warto brać na szlak żadnej nowej pary, ponieważ odciski i otarcia będą murowane, do tego nici z uśmiechu na szlaku i radości wspinaczki. Postawmy na sprawdzone rozwiązania.

Często na górskich szlakach spotkać można kamieniste drogi, które bardzo nieprzyjemnie mogą wbijać się w nasze stopy. Sięgnijmy więc po buty z grubą lub mocną, specjalną podeszwą, która będzie nas chroniła przed podłożem. Nigdy nie wiadomo też czy kamienie nie będą śliskie – czy to od lodu, czy to od wody. Warto sięgnąć po buty z wyprofilowaną, anty-poślizgową podeszwą, która uchroni nas przed nieoczekiwaną ślizgawką.

Buty wodoodporne

Co więcej, nigdy nie możemy być na sto procent pewni, jaka pogoda zastanie nas na szlaku, zwłaszcza, że w górze jest czasem zimniej, a czasem bardziej upalnie niż na nizinach. Przygotujmy się w buty wodoodporne, które ochronią nasze stopy i skarpetki przed wartką wodą strumyków, kałużami czy deszczem. Dobrze, gdyby były też wiatroszczelne – docenicie to na szlaku. Warto zainwestować też w buty, które oddychają. Dzięki specjalnym materiałom wasze stopy nie będą spocone, co zapewni wam ogromny komfort.

Ważne jest również wzmocnienie na przodzie buta, które będzie chroniło nasze palce przed bolesnymi uderzeniami w bezlitosne i twarde kamienie. Na początek nie warto inwestować w drogie buty profesjonalnych marek, ale warto brać pod uwagę podane wyżej cechy

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here