Jak ściąć włosy

0
1333
Jak ściąć włosy

Wiele kobiet ma naprawdę nieprzyjemne doświadczenia z fryzjerami. Być może sama nie znosisz do nich chodzić, bo za każdym razem musisz się obawiać niezrozumienia i ryzykować wyjściem z salonu w zbyt krótkich włosach. A gdybyś tak zaczęła ścinać je samodzielnie? Przejęłabyś wtedy kontrolę nad wyglądem fryzury i mogłabyś wykonać ją dokładnie tak, jak tylko tego chcesz. Jak ściąć włosy? Wbrew pozorom nie jest to aż tak trudne. Jeżeli tylko marzą ci się piękne równe włosy do ramion, spokojnie możesz sama przyciąć je na tę długość.

Jak ściąć włosy?

Jak ściąć włosyZanim zajmiesz się cięciem, umyj włosy ulubionym szamponem i delikatnie odsącz albo po prostu spryskaj je na całej długości wodą z atomizera. Teraz dokładnie je rozczesz. Zrób to przy pomocy grzebienia o rzadkich ząbkach, by nie poszarpać wilgotnych kosmyków, które są bardziej podatne na uszkodzenia i złamania. Następnie zwiąż wszystkie kosmyki w wysoki kucyk. Zrób go, pochylając się w przód i spinając pasma na linii samego czoła. Następnie podziel włosy na dwie sekcje i zacznij po kolei wyciągać z nich pojedyncze pasma, przycinając je na wymarzoną długość i dokładnie tak samo postępując z kolejnymi. Cały czas kontroluj efekt. Pamiętaj też, że po wysuszeniu twoje włosy uniosą się nieco tuż przy nasadzie i staną się nieco krótsze, dlatego nie powinnaś od razu zbyt mocno ich ścinać. W razie potrzeby zawsze będziesz mogła zmienić ich długość. Początkowo ucinaj więc małe kawałeczki włosów i cały czas przyglądaj się uzyskiwanym efektom. Na sam koniec rozwiąż kucyk i sprawdź, co z tego wyszło. Teraz możesz wykonać jeszcze kilka drobnych poprawek, dzięki którym twoje pasma zaprezentują się jeszcze lepiej.

Jakość narzędzi

Istnieje wiele sposobów na to, jak ściąć włosy samodzielnie, jednakże to nie technika jest tutaj najważniejsza, a jakość narzędzi. Podstawowym błędem, który kobiety bardzo często popełniają, jest podcinanie włosów zwykłymi nożyczkami. A nożyczki kuchenne bądź te przeznaczone do cięcia papieru jak sama ich nazwa wskazuje, nie są dedykowane do obcinania kosmyków! Skoro więc już chcesz samodzielnie przeprowadzać różne zabiegi fryzjerskie, musisz zainwestować w nieco lepszy sprzęt i zakupić prawdziwe nożyczki fryzjerskie, które nie zrobią twoim włosom krzywdy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here