Jak rozpoznać dni płodne

0
1414
Jak rozpoznać dni płodne

Faza cyklu menstruacyjnego, kiedy występuje płodność przypada na moment owulacji. Ale także na czas około 5 dni przed owulacją ze względu na długość życia plemników do 5 dni. Sama owulacja, inaczej zwana jajeczkowaniem, trwa nawet do 48 godzin, więc trzeba liczyć dodatkowo dwa dni po owulacji jako płodne. A zatem kobieta średnio przyjmując jest mniej więcej tydzień w ciągu miesiąca płodna.

Jak rozpoznać dni płodne?

Jak rozpoznać dni płodneKażda kobieta chciałaby wiedzieć jak rozpoznać dni płodne, jednak nie jest to łatwe, gdyż jakiekolwiek zawahanie zdrowotne, ma wpływ na zakłócenia czynników świadczących o zbliżającej się owulacji. Jedną z metod jest obserwacja śluzu, który w okresie płodnym staje się bardziej śliski i przezroczysty, jednak dieta i leki mają również wpływ na jakość śluzu. Podobnie jest z pomiarem temperatury, którą może zakłócić choćby zbyt krótki sen, czy jedzenie o zbyt późnej porze przed pójściem spać. Warto wspomnieć, że takie pomiary wymagają od kobiety szczególnej dyscypliny. Codziennie po obudzeniu należy o nich pamiętać i przestrzegać wielu zasad zakłócających te pomiary. Jeśli ktoś prowadzi nieregularny tryb życia, nie zaleca się tego.Szczególnie także infekcje i choroby mają wpływ na powyższe zakłócenia.

Innowacją stały się testy owulacyjne badające poziom hormonu luteinizującego

Są one o tyle wygodne, że można przeprowadzić je samodzielnie w warunkach domowych, maczając pasek testu w pojemniczku z moczem lub pod strumieniem moczu, w zależności od rodzaju testu. Wynik testu może jednak zostać sfałszowany, na przykład gdy mocz jest za bardzo rozcieńczony przez spożycie płynów. Klasyczną metodą rozpoznawania dni płodnych jest kalendarzyk. Służy on jednak tylko jako baza, kiedy należy obserwować pozostałe opisane wyżej czynniki. Miesiączkowanie pojawia się około 14 dni po owulacji, więc jeśli cykle są regularne i trwają na przykład 28 dni, moment owulacji przypada na środek cyklu. Nie ma więc jednoznacznej obserwacji, która pozwoliłaby ustalić jak rozpoznać dni płodne. Jest tych pomiarów jednak trochę, więc najlepiej byłoby wykonywać każdy z nich.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here