Śruby pasowane – najważniejsze informacje

0
1032
Śruby pasowane - najważniejsze informacje

Można obecnie zdecydować się na różne śruby pasowane. Warto jednak wybierać takie akcesoria z tej kategorii, które spełniają określone normy oraz są starannie wykonane z porządnego komponentu. Tak, aby potem można było liczyć na odpowiednie zalety i możliwość stosowania w przeróżnych sytuacjach.

Z czego są wykonywane śruby pasowane?

Opcji w tym temacie nie brakuje. Weźmy pod lupę choćby śruby pasowane z gniazdem sześciokątnym, które spełniają normę ISO 7379. Od razu warto zauważyć, że naprawdę dobrze jest decydować się na elementy złączne tego konkretnego typu. Dlaczego? Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna dba bowiem o to, aby tego typu akcesoria spełniały odpowiednie parametry. Możecie być między innymi pewni, co do solidności oraz wytrzymałości itp. Nowoczesne śruby pasowane z gniazdem sześciokątnym posiadają metryczny rodzaj gwintu. Jaka występuje tutaj klasa własności? To dokładnie 12.9. Trzeba podkreślić, że specjaliści zastosowali odpowiednie dodatki, aby zwiększyć odporność na korozję. To na przykład proces zwany oksydowaniem lub ewentualnie czernieniem. Można oczywiście zdecydować się na brak jakiejkolwiek powłoki, aczkolwiek zdarza się to stosunkowo rzadko… Jaki występuje tutaj zaś zakres? Sporo zależy w tej kwestii od materiału. Dla stali węglowej wynosi on M5 – M16.

Drugim komponentem stosowanym do wykonywania takich akcesoriów jest natomiast stal nierdzewna A2 (INOX). Zakres w tym przypadku to M6 – M20. Od razu trzeba podkreślić, że śruby pasowane wykonywane z tego materiału są między innymi wyjątkowo odporne na korozję. Jakie mają inne zalety? To na przykład żarowytrzymałość. Trzeba podkreślić, że jest to zachowanie cech wizualnych oraz użytkowych nawet biorąc pod uwagę środowisko pracy cechujące się bardzo wysokimi temperaturami. Poza tym należy wspomnieć o eleganckim wyglądzie. Tak samo, jak prostym czyszczeniu oraz obróbce. Akcesoria wykonywane ze stali nierdzewnej podlegają recyklingowi. Mają także korzystny stosunek w temacie wytrzymałości do wagi.

Gdzie się je wykorzystuje?

Warto zauważyć, że śruby pasowane są naprawdę bardzo uniwersalne. Nierzadko są używane na przykład w rozmaitych maszynach. Szczególnie tam, gdzie fachowcy chcą osiągnąć mniejsze luzy w trakcie pracy. Pozwala to na bardziej stabilne połączenie. Takie, które wraz z użytkowaniem nie będzie się po prostu – kolokwialnie pisząc – wyrabiać. Akcesoria tego typu są bardzo odporne na korozję. Nic więc dziwnego, że często są stosowane w miejscach narażonych na nie do końca korzystne warunki atmosferyczne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here