Skok ze spadochronem – oryginalny prezent dla znajomego

0
1464
Skok ze spadochronem – oryginalny prezent dla znajomego

Sprawienie prezentu wielbicielowi mocnych wrażeń i sportów ekstremalnych bywa dużym wyzwaniem. Warto pomyśleć o skokach spadochronowych z pilotem, które jako forma podarunku cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Na czym to polega?

Wiele szkół, firm czy klubów oferuje możliwość wykonania skoku ze spadochronem nawet osobom, które zupełnie nie mają w tej dziedzinie żadnych umiejętności ani kwalifikacji. Wykupienie takiej usługi bywa doskonałym pomysłem na prezent dla kogoś znajomego, kto marzy o doświadczeniu podniebnych emocji. Wystarczy więc zgłosić się, dokonać opłaty i otrzymać voucher na skok w wybranym terminie.

Wyznaczonego dnia należy stawić się w określonym miejscu. Warto przypomnieć, że bycie pod wpływem alkoholu czy narkotyków stanowi dyskwalifikację. Uczestnik, poza wygodnymi butami i odzieżą, nie musi posiadać niczego więcej. Otrzymuje on krótką instrukcję oraz wyposażenie w postaci kombinezonu, uprzęży, gogli itp. Skoki ze spadochronem w tandemie – w zależności od wykupionej opcji – odbywają się z wysokości 4000 lub 3000 metrów.

Dlaczego warto?

Skakanie ze spadochronem to nie lada atrakcja. Ponieważ całość odbywa się przy udziale doświadczonej ekipy i profesjonalnego pilota-instruktora, warto zapewnić taką przygodę bliskiej osobie, która lubi podobne wrażenia. Co więcej – całość można również zarejestrować na nagraniu, by mieć doskonałą pamiątkę.

Trzeba również podkreślić, że skoki ze spadochronem są bezpieczne. Jednocześnie stanowią spore wyzwanie i bez wątpienia wymagają pewnej odwagi. Wysokość jest przecież spora, a do tego przez pierwszą minutę spada się z największą prędkością (około 200 km na godzinę), bez otwierania spadochronu.

Dodatkowe informacje

Planując podarowanie skoku ze spadochronem, warto wcześniej przemyśleć, czy wybrana osoba jest odpowiednim kandydatem do takiego wydarzenia. Przede wszystkim chodzi tu o stan zdrowia. Problemy z kręgosłupem i kośćmi, zaburzenia pracy układu oddechowego, niewydolność krążeniowa – to główne przeciwwskazania do uczestnictwa.

Poza tym istotna jest również sylwetka i budowa ciała. Wzrost uczestnika powinien przekraczać 1,3 metra, z kolei maksymalna waga to z reguły 120 kg. Na pewno trzeba również dobrze się zastanowić, czy osoba, której chce się wręczyć tego typu prezent rzeczywiście będzie zadowolona z tak ekstremalnych wrażeń.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here