Promocje w sklepach – kiedy ich wypatrywać?

0
902
Promocje w sklepach

Każdy z nas od czasu do czasu lubi kupić sobie jakiś prezent. Czasem może to być nowe ubranie czy buty, innym razem książka albo płyta. Bywają to rzeczy małe, jak jakiś smakołyk dorzucony do codziennych zakupów, jak i duże – na przykład nowy samochód. Najbardziej jednak lubimy, gdy tę przyjemność udaje nam się upolować w wyjątkowo niskiej cenie. Promocje w sklepach to idealna okazja na sprawienie prezentu samemu sobie. Ale jak je znaleźć? Kiedy ich oczekiwać?

Promocje w sklepach spożywczych

Promocje w sklepach spożywczych są właściwie obecne przez cały czas. Zmienia się tylko zakres towarów, który obejmują. W większości sklepów promocje zmieniają się regularnie w wybrany dzień tygodnia – lub co kilka dni. Wyjątkowo zdarza się, że promocje w sklepach spożywczych trwają tylko przez wybrany dzień lub dwa, zwykle dotyczy to dużej obniżki konkretnego towaru. Standardowe promocje, do których jesteśmy przyzwyczajeni, trwają zwykle około dwóch tygodni. Skuteczny sposób na promocje w sklepach to temat na osobny artykuł, warto jednak zaznaczyć, że udane zakupy nie mogą się bez nich obyć!

Promocje w sklepach z ubraniami

Zakupy odzieżowe robimy zazwyczaj pod wpływem konkretnej potrzeby – kiedy potrzebujemy nowej koszuli, bądź kurtki na nowy sezon. Wtedy musimy wybierać w aktualnej ofercie. Czasem jednak zdarza się, że nowe ubrania kupujemy w ramach zachcianki, wtedy możemy liczyć na promocje w sklepach odzieżowych. Wystarczy kupować z wyprzedzeniem, to znaczy wybierać wśród kolekcji, które nie są aktualne. Jeśli płaszcz zimowy kupisz w lutym, zapłacisz za niego o wiele mniej, niż w październiku. W ten sposób działa wymiana sezonowa przez cały rok. Jedynie oferta typu basic, zawierająca podstawowe ubrania niezależne od sezonu, rzadko bywa w promocji, choć i takie zdarzają się one raz na jakiś czas.

Tańsze AGD i elektronika

Jeśli planujesz zakupy elektroniki lub sprzętu AGD, zacznij od określenia swoich potrzeb – jakiego rodzaju urządzenie potrzebujesz i jakie musi mieć funkcje. Może się okazać, że wystarczy ci model, który nie należy do najnowszej linii producenta. Wtedy oszczędności mogą być znaczne. Ceny artykułów elektronicznych spadają szybko za każdym razem, kiedy pojawia się nowa technologia. Nie znaczy to jednak, że starsza staje się bezużyteczna. O ile warto inwestować w urządzenia energooszczędne, o tyle niektóre nowe funkcje dodatkowe pewnie nigdy nie zostaną przez ciebie użyte, a różnica w cenach może być znaczna. Z tego powodu elektronikę warto też kupować w dyskontach, gdzie trafiają niesprzedane egzemplarze z poprzedniego „sezonu”.

Samochody

Skoro na wstępie wspomnieliśmy o samochodach, warto zauważyć, że na ten produkt promocje pojawiają się jak w zegarku. Nowe samochody możemy kupić taniej zimą – kiedy kończy się rok, a zaczyna następny. Następstwo lat ma zresztą związek ze spadkiem cen, bo promocją objęte są auta ze „starego” rocznika. Jeśli zamierzasz kupić nowy samochód i długo nim jeździć, będzie to świetne rozwiązanie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here