Pięć zalet ogrzewania podłogowego

0
1110
Pięć zalet ogrzewania podłogowego

Wybierając ogrzewanie warto zwrócić uwagę nie tylko na koszt instalacji, ale również na eksploatację. W przypadku standardowego ogrzewania z kaloryferami początkowe koszty związane z zakupem niezbędnych elementów i montażem nie należą do wysokich, jednak samo użytkowanie znacznie przewyższa koszty, które ponoszone są w przypadku ogrzewania podłogowego. To właśnie ze względu na to i szereg innych zalet podłogówka staje się coraz częstszym wyborem Polaków.

1. Ogrzewanie jest niewidoczne

            Brak kaloryferów to zdecydowanie ogromna zaleta, która szczególne uznanie znajduje we wnętrzach nowoczesnych i minimalistycznych. Ogrzewanie podłogowe daje ogromne możliwości aranżacyjne i świetnie sprawdza się w zabudowanych kuchniach czy pomieszczeniach o niewielkim metrażu.

2. Temperatura rozkłada się równomiernie

            W przypadku ogrzewania tradycyjnego najwyższa temperatura jest przy kaloryferach. Im dalej od nich, tym jest ona niższa. Ogrzewanie podłogowe zapewnia taką samą temperaturę w każdym pomieszczeniu. Dodatkowo jest bardziej komfortowe dla samopoczucia człowieka, ponieważ ciepło utrzymuje się przy stopach i im wyżej, tym delikatniej się zmniejsza.

3. Ogrzewanie grzeje, ale się nie nagrzewa

            Niemal każdy wie, co oznacza gorący kaloryfer, którego nie można dotknąć, ponieważ parzy w dłonie. Niebezpieczeństwo, szczególnie w przypadku małych dzieci jest minimalizowane do zera, gdy wybór padnie na instalację ogrzewania podłogowego od Uponor.

4. Łatwy montaż

            Do założenia całej instalacji wystarczy jeden fachowiec. Korzystając zarówno z klasycznej siatki, jak i z mat z okablowaniem, zamontowanie przebiega szybko i sprawnie.

5. Wnętrze czyste, bez kurzu

            Standardowe instalacje z kaloryferami nie należą do ułatwiających utrzymanie czystości we wnętrzu. W grzejnikach gromadzi się mnóstwo trudnego do wyczyszczenia kurzu, co jest niezwykle uciążliwe dla osób mających alergię na roztocza kurzu domowego. Ogrzewanie podłogowe, a w szczególności elektryczne rozwiązuje ten problem. Nie tylko nie jest siedliskiem kurzu, ale sprawia, że podłogi szybciej wysychają po ich umyciu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here