Okna drewniano-aluminiowe – zapomnij o kłopotliwej konserwacji!

0
1110
Okna drewniano-aluminiowe – zapomnij o kłopotliwej konserwacji!

Okna wykonuje się z różnych materiałów. Obecnie najpopularniejsze to okna PCV, ale oprócz nich w sprzedaży można znaleźć także okna wykonane z naturalnego drewna i drewna łączonego z innymi surowcami jak okna drewniano-aluminiowe.

Dobranie odpowiedniej stolarki okiennej do budynku niekiedy stanowi nie lada wyzwanie. Oprócz kwestii estetycznych trzeba wówczas wziąć pod uwagę także inne czynniki, między innymi stabilność, izolację termiczną, akustyczną czy bezpieczeństwo okien. Tam, gdzie liczy się naturalność, ciepło, a także wygoda, chętnie wybierane są okna drewniano-aluminiowe. Co warto o nich wiedzieć?

Okna drewniano-aluminiowe – idealne połączenie materiałów

Do produkcji okien drewniano-aluminiowych wykorzystuje się dwa główne materiały, a mianowicie drewno naturalne, a także lekkie i odporne na korodowanie aluminium. Drewno znajduje się wówczas od środka budynku, czyli możemy podziwiać je z pokojów. Z kolei konstrukcja aluminiowa znajduje się na zewnątrz, czyli tam, gdzie okno jest najbardziej narażone na niekorzystne czynniki zewnętrzne. W rezultacie okna drewniano-aluminiowe są trwalsze od standardowych okien drewnianych, a przy tym zapewniają także bardzo dobrą izolację termiczną przy zachowaniu niewielkiej grubości profilu. Specjalne konstrukcja powoduje, że mają niski współczynnik przenikania ciepła. Z tego też względu są one chętnie wybierane do domów energooszczędnych oraz pasywnych.

Okna drewniano-aluminiowe – konserwacja nie będzie już problemem!

Podwójna konstrukcja okien drewniano-aluminiowych powoduje, że nie są one tak wymagające w eksploatacji jak okna z drewna. Zewnętrzna nakładka aluminiowa zabezpiecza okno przed wpływem zmiennych temperatur, czynnikami atmosferycznymi – śniegiem, deszczem, gradem. W rezultacie okna tego rodzaju nie muszą być konserwowane od zewnątrz, ponieważ aluminium nie wymaga prowadzenia żadnych prac, aby mogło spełnić dobrze swoją rolę. Wobec tego okna drewniano-aluminiowe to sprawdzony wybór dla tych, którym zależy na oknach naturalnych, ale także ciepłych i wygodnych w użytkowaniu!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here