O hotelowym lobby

0
1150
O hotelowym lobby

Ludzie rzadko zastanawiają się nad hotelowym lobby i nie poświęcają mu zbyt wiele uwagi, ale jest to jedna z najbardziej krytycznych części budynku. Jego odpowiedni projekt i wystrój sprawi, że hotelowi goście będą pod wrażeniem i zechcą wielokrotnie wrócić do tego przybytku. Z drugiej strony, jeżeli lobby nie wygląda zbyt dobrze lub zaprojektowane jest po prostu bez polotu, to goście mogą zechcieć wybrać inny hotel następnym razem. Jeśli hotelarze chcą, aby podróżni częściej korzystali właśnie z ich usług, a nie wybierali się do konkurencyjnych miejsc, zdecydowanie muszą przywiązywać dużą wagę do wyglądu swojego lobby. Oprócz dobrego projektu tego pomieszczenia i rozplanowania najważniejszych jego elementów, warto zastanowić się nad ogólną tożsamością i charakterem lobby – a to najłatwiej osiągnąć odpowiednimi dekoracjami. Pomysłów na nie jest dosłownie bez liku, od wiklinowych wyrobów, przez lampy plazmowe aż po słoje ozdobne.

Są trzy główne powody, dla których wystrój lobby hotelowego jest takie ważne. Kiedy zadbamy o to, by pomieszczenie to świetnie wypadało w każdym z nich, szanse na to, że goście wrócą w przyszłości, zdecydowanie wzrosną.

Siła pierwszego wrażenia

Lobby jest pierwszym rzeczą, którą widzą goście, a wrażenie, jakie sprawia, pozostawi długotrwały ślad. Każdy hotelarz powinien chcieć, aby pierwsze spojrzenie na jego przybytek było pozytywne. Wystarczy pomyślec, jaki byłby wynik, gdyby goście weszli do zatęchłego holu pełnego zniszczonych dywanów i przestarzałych mebli. Jeśli nie odejdą od razu, można iść o zakład, że nigdy nie wrócą na kolejną wizytę. Ale jeśli wejdą do sali, która jest jasna, przyjemna i pachnie dobrze, to jest duża szansa, że wrócą. Jeśli mamy szczęście, to przyprowadzą nawet przyjaciół. Dlatego nie można bagatelizować wystroju lobby, a inwestycje w słoje ozdobne i inne tego typu upiększenia zwrócą się w przyszłości po wielokroć.

Tworzenie atmosfery

Odpowiednio urządzony hol wytwarza konkretną atmosferę, która może być pomocna w wytworzeniu tożsamości hotelu. Jasno sprecyzowany charakter tego miejsca pomoże gościom zapamiętać nasz hotel i wyróżnić go pośród dziesiątek innych przybytków.

Być może najbardziej ważną funkcją lobby jest to, że łączy ono ludzi. Niezależnie od tego, czy goście organizują wycieczkę, czy wyjście na wieczór na miasto, wiadomo, że będą spotykać się z innymi podróżnikami w holu. Słoje ozdobne, rośliny doniczkowe, lampy plasmowe i inne ozdoby pomogą stworzyć odpowiednią atmosferę dla tych spotkań oraz umilić czas oczekującym.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here