Niezawodna pralka przemysłowa – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

0
646
Niezawodna pralka przemysłowa - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Nowoczesne pralki przemysłowe mogą kosztować nawet kilkanaście tysięcy, dlatego też przy ich zakupie warto zwrócić uwagę nawet na najmniej znaczące elementy. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą kupić nową pralkę przemysłową, ale niestety nie mają zielonego pojęcia jak za to się zabrać.

Ładowność i klasa energetyczna

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę oczywiście na ładowność pralki przemysłowej. W dużej mierze to właśnie od tego parametru zależy ile kilogramów odzieży można wyprać podczas jednego prania. Najlepszą wydajnością mogą pochwalić się pralki przemysłowe ładowane od przodu Najlepsze pralki przemysłowe mogą pochwalić się ładownością nawet do 12 kg.

Przy wyborze każdego urządzenia elektrycznego warto zwracać szczególną uwagę na klasę efektywności energetycznej. W Polsce rachunki za prąd cały czas idą w górę, dlatego też z ekonomicznego punktu widzenia najlepszym wyborem będą pralki o wysokiej klasie energetycznej. Najlepszym wyborem są urządzenia z klasą A+++, A++ i A+. Najmniejszą efektywnością może z kolei pochwalić się pralka przemysłowa oznaczona literką D.

Zużycie wody i efektywność odwirowywania

Kolejnym elementem na który należy zwrócić uwagę jest zużycie wody. Na etykiecie każdej pralki przemysłowej powinny znaleźć się dokładne informacje na temat rocznego zużycia wody. Większość urządzeń może pochwalić się zużyciem na poziomie od 5700 do nawet 14000 litrów. Pralki przemysłowe pracować będą przez większość dnia, dlatego też warto postawić na urządzenia, które oszczędzają wodę.

Jeżeli chodzi o efektywność odwirowywania, to im większa jego wartość, tym lepiej. Większość czołowych producentów podaje liczbę obrotów w przeciągu jednej minuty, dzięki czemu można błyskawicznie porównać poszczególne urządzenia. W większości pralkach przemysłowych prędkość wirowania wynosi około 1000 obrotów.

Pozytywne opinie

Dobra pralka przemysłowa powinna pochwalić się również pozytywnych referencjami byłych użytkowników. To właśnie dzięki pozytywnym ocenom zdecydowanie łatwiej będzie znaleźć wysokiej jakości sprzęt.

Pralki przemysłowe, które mają niskie oceny należy omijać szerokim łukiem. Na opinie byłych użytkowników warto zwracać uwagę przede wszystkim, gdy stawia się na sprzęt od mało znanego producenta.

Pralka przemysłowa znajdziesz w ofercie Gastroprodukt.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here