Najlepsze prostownice

3
15899
najlepsze prostownice

Prostownica to urządzenie znajdując się w każdej damskiej łazience. Kiedyś służyła tylko do prostowania włosów, a obecnie pewne modele mają zastosowanie w robieniu lekkich fal i loków o naturalnym wyglądzie. Dawniej uchodziła za przyczynę niszczenia, przesuszania włosów, dziś włosy po jej użyciu już tak nie cierpią, są gładkie i błyszczące. Wszystko to za sprawą nowoczesnej technologii zastosowania płytek. Wiadomo jednak, że pod wpływem wysokiej temperatury włosy trąca swój naturalny „cement”. Podobnie działaj promienie słoneczne. Tego nie da się uniknąć. Można jedynie zmniejszyć to negatywne działanie. Najlepsze prostownice dostępne na rynku osiągają temperaturę od około 100 do nawet 230 stopni. Im bujniejsze włosy posiadamy, tym wyższą temperaturę będzie trzeba zastosować, aby je wyprostować. Ważne, by w żadnym wypadku nie prostować włosów na mokro.

Najlepsze prostownice

Najważniejszym elementem prostownicy są płytki – ceramiczne, teflonowe, diamentowe, tytanowe lub lustrzane. Niektóre posiadają takie funkcje jak jonizacja, co zapobiega elektryzowaniu się włosów. Jeszcze inne mogą zawierać na powłoce proteiny pereł lub keratyny. Panie mające bardzo grube i kręcone włosy powinny wybrać te tytanowe, a te z włosami cienkimi – ceramiczne. Diamentowe i lustrzane nadają największy połysk i gładkość włosom. Istnieją również prostownice z płytkami marmurowymi, które mają na celu ochładzać włosy, czyli zamykać ich łuski. Najlepsze prostownice to takie, które spełnią nasze indywidualne oczekiwania. Każdy powinien wybrać dla siebie taką jaką potrzebuje nasz konkretny ty włosów. Nie ma jednego ideału, bo rodzaje włosów są różne. Warto ten zakup dobrze przemyśleć. Dobrze dobrana, przyzwoitej jakości sprzęt nie dość, że posłuży nam na lata, to jeszcze nie zrobi krzywdy naszym włosom. Nie ma nic gorszego jak spalone włosy. Czasem nawet zabiegi w salonie fryzjerskim nie przyniosą im ukojenia. Pozostanie jedynie ich skrócenie. W najgorszym stanie są zazwyczaj końcówki.

Jak dbać o włosy?

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom istnieje wiele kosmetyków dla włosów poddawanych wysokim temperaturom. Należą do nich szampony, odżywki, pasty, serum lub spraye. Działają na zasadzie tworzenia ochronnej warstwy na strukturze włosa. Ważne są przede wszystkim końcówki. Jednak nie zapominajmy o reszcie czupryny.

Najgorszy czas dla włosów to lato. Nie tylko wysokie temperatury i słonce, ale także woda morska czy chlorowana działa niszcząco na włosy. Po lecie są one z reguły matowe, osłabione, bo nie dbamy o nie należycie. Przypominamy sobie o nich dopiero jak już wymagają regeneracji. Kiedy jednak zadbamy o nie przed sezonem letnim, to jest szansa na zminimalizowanie ich uszczerbków. Znacznie wcześniej zakupmy preparaty do mycia, odżywiania i modelowani, które posiadają ochronne filtry. Kosmetyki do włosów powinny także zwierać specjalne składniki odżywcze np. prowitaminę B 5 czy witaminy A, E i F. Kiedy tylko można ograniczmy stosowanie suszarki. Susz tylko wtedy, gdy trzeba pilnie wyjść.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here