Łazienka – jakie oświetlenie wybrać?

0
504
Łazienka - jakie oświetlenie

Urządzając łazienkę, skupiamy się zazwyczaj na płytkach i armaturze, zapominając tym samym o niezwykle ważnej kwestii, jaką jest odpowiednie oświetlenie. Z uwagi na specyfikę miejsca trudno o złotą receptę na właściwe światło – każdy projekt warto rozpatrywać indywidualnie. Zobacz, na co dobrze jest zwrócić szczególną uwagę, zanim nabędziesz oświetlenie łazienkowe do swojego domu.

Najlepsze oświetlenie do łazienki

Łazienka to wyjątkowe miejsce użytkowane na różne sposoby, dlatego konieczne jest wielowymiarowe spojrzenie na kwestię oświetlenia. Zakładając, że traktujemy ją jako oazę spokoju w trakcie gorącej kąpieli, najlepszą opcją będzie zrównoważone światło o ciepłej, lekko przytłumionej barwie. Zastosowanie punktowego oświetlenia może korzystnie wpłynąć na nasz nastrój, niestety może okazać się niewystarczające. Dlatego najlepszym rozwiązaniem do łazienki, jest połączenie kilku źródeł światła. Tym sposobem, gdy zajdzie taka potrzeba, możemy dodatkowo doświetlić np. lustro, co będzie przydatne w trakcie wykonywania wyjściowego makijażu.

Idąc tym tropem, optymalnym wyjściem, jest wykorzystanie centralnego źródła światła. Może to być efektowna, wisząca lampa lub nierzucający się w oczy plafon, który uzupełnimy o dodatkowe propozycje – np. kinkiety, czy taśmy led. Dzięki połączeniu kilku odmiennych sposobów oświetlenia wnętrza można uzyskać nie tylko ciekawą przestrzeń, ale też stworzyć naprawdę nietuzinkowy klimat.

Jakie lampy sprawdzą się w łazience?

Wilgoć obecna w łazience sprawia, że zanim sięgniemy po dany model, dobrze jest przestudiować jego specyfikację. Oświetlenie łazienkowe https://www.bricomarche.pl/oswietlenie/oswietlenie-lazienkowe powinno być przede wszystkim wodoodporne, szczególnie gdy planujemy podświetlić miejsca w okolicy wanny, czy umywalki.

Inną kwestią jest materiał, z jakiego wykonana jest dana lampa. Propozycje materiałowe, czy wiklinowe znacznie lepiej sprawdzą się w salonie, czy sypialni, natomiast łazienka to raczej miejsce dla metalowych listew  powłoką antykorozyjną, czy niewielkich żyrandoli. Dobrą praktyką jest postawienie na oświetlenie łazienkowe led, które nie tylko nowocześnie się prezentuje, ale w porównaniu do klasycznych rozwiązań, wyróżnia się energooszczędnością. Oprócz tego typu żarówek na uwagę zasługują taśmy ledowe,  które idealnie nadają się do ozdobienia wnęki na kosmetyki lub otoczenia tafli lustra. Hitem wśród modeli dedykowanych łazienkom są również minimalistyczne tuby, które można doskonale wpasować do większości współczesnych aranżacji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here