Krem do włosów

3
1296
krem do włosów

Każda kobieta wie, że krem jest nieodzownym elementem codziennej pielęgnacji. Krem do twarzy na dzień i na noc, krem do rąk, krem do stóp, balsam do ciała. A czy są kremy do… włosów? Jeszcze jak! Krem do włosów to kosmetyk stylizacyjny, przeznaczony do układania fryzury, z własnościami pielęgnacyjnymi. Jeśli jesteś posiadaczką suchych lub kręconych włosów, zdecydowanie powinnaś włączyć krem do swoich codziennych rytuałów.

Krem do włosów

Włosy kręcone są bardzo trudne do opanowania. Czasem zdarza się nawet, że posiadaczka loków nie jest świadoma ich istnienia! Dzieje się tak, kiedy pielęgnacja włosów jest niewłaściwa. Włosy puszą się, są przesuszone, a ich właścicielka wygląda jak, nie przymierzając, pudel. Aby tego uniknąć i wydobyć z włosów ich naturalne piękno, konieczne są odpowiednie kosmetyki i pielęgnacja ukierunkowana na wydostanie skrętu. I tu wchodzi krem do włosów!

Jest to idealny kosmetyk zarówno pod względem stylizacyjnym, jak i pielęgnacyjnym. Ma silne właściwości nawilżające, dlatego mogą go używać także osoby z niekręcącymi się włosami w celu dogłębnego nawodnienia. Loki mają tendencję do przesuszania się. Szybko tracą wilgoć i mocno reagują na zmiany wilgotności w powietrzu, co wpływa na ich wygląd. Odpowiednio nawilżone stają się miększe, sprężystsze i kręcą się zamiast nieestetycznie puszyć.

Dobrze dobrany krem do włosów nie tylko nawilży, ale też odżywi włosy. Aby wchłonął się jeszcze lepiej, można zawinąć włosy w ręcznik lub potraktować ciepłym nawiewem suszarki. Łuski włosa otworzą się i produkt zwiąże się głębiej.

Jak stosować krem do włosów

Krem nakładamy na mokre włosy, ugniatając i stylizując je jednocześnie. Lepiej nie czesać kręconych włosów szczotką, inaczej ryzykujemy wyżej wspomniany nieestetyczny puch. Dobrą metodą jest rozczesanie ich palcami. Nie należy też nakładać kremu tuż przy nasadzie (dotyczy to też masek i odżywek wszelkiej maści), bo może to skutkować przetłuszczaniem nawet bardzo suchych włosów.
Niestety posiadaczki włosów przetłuszczających się nie powinny stosować kremu, gdyż obciążyłby je i spowodowałby dalsze przetłuszczanie. Można go ewentualnie nałożyć na końcówki, w przypadku, gdy są przesuszone i/lub zniszczone.

Kremy do włosów są cenione przez specjalistów w najlepszych salonach fryzjerskich. Większość największych marek kosmetycznych również ma w swojej ofercie taki krem. To najlepszy dowód na to, że jest to skuteczny i warty polecenia kosmetyk. Czasem zdarza się jednak, że nie osiągniemy pożądanego rezultatu. W takim wypadku należy w pierwszej kolejności upewnić się, że zastosowaliśmy się dokładnie do zaleceń producenta na opakowaniu (mogą być różne w zależności od marki i kosmetyku), a w dalszej kolejności spróbować kremu z innym składem. Włosy każdej z nas mają swoje indywidualne potrzeby i nawet jeśli z zewnątrz wyglądają podobnie, to mogą zupełnie inaczej reagować na różne substancje aktywne. Po wzięciu tego wszystkiego pod uwagę, każda posiadaczka suchych i kręconych włosów powinna znaleźć odpowiedni krem dla siebie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Następny artykułWłosy kręcone

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here