Jaki laptop do 3000

0
554

Własny notebook to w 2020 roku absolutny „must have” dla każdego kto uważa siebie za osobę mobilną i dynamiczną – taką, która więcej czasu swojego codziennego życia spędza poza domem, na przykład w pracy, na uczelni czy też na mieście. Zakup laptopa to bardzo ważna decyzja z punktu widzenia finansowego, ponieważ kupno dobrego laptopa to wydatek rzędu 2500, 3000, a czasem nawet 4000 złotych. Jest to również urządzenie, którego nie wymienimy (chyba, że bardzo dużo zarabiamy) po roku, ale które posłuży nam przez kolejne 4-5, a nierzadko nawet i więcej, lat. Dlatego też przed podjęciem decyzji o kupnie konkretnego modelu będziemy musieli przeanalizować wiele czynników i dopiero wtedy zdecydować, jaki laptop do 3000, 3500 czy też 4000 złotych będzie dla nas najbardziej odpowiedni.

Jaki laptop do 3000?

Jaki laptop do 3000Na początek musimy znać nasz budżet. Będzie to 1500 złotych czy też 3000 złotych? A może jeszcze więcej? Ceny dobrych laptopów, które posłużą nam dobrze i sprawnie przez kolejne 5-6 lat, zaczynają się od kwot 3000 złotych i właśnie w tej cenie powinniśmy szukać naszego nowego laptopa do pracy czy gier. Jeżeli nie mamy jeszcze tak dużej sumy pieniędzy, to dobrym pomysłem może być odłożenie decyzji o zakupie i zakup laptopa dopiero za kilka miesięcy, kiedy uzbieramy już odpowiednie pieniądze.

Jeżeli wiemy już jaką sumą pieniędzy dysponujemy, to musimy zdecydować się jaki typ laptopa najlepiej będzie pasował do naszego trybu życia. Laptop biznesowy, mobilny czy też gamingowy?

Laptop biznesowy

Laptop biznesowy to typ notebooka, który ma być możliwie jak najbardziej uniwersalny. Ma on więc ilość ramu, procesor i kartę graficzną, które może nie zapewniają mu najlepszych osiągów, ale za dadzą nam stabilną płynność przez kolejne 5 lat użytkowania.

Laptopy mobilne łączą w sobie cztery cechy: nieduże wymiary, mała waga, niewielka grubość oraz długi czas pracy na baterii. Tego typu laptop będzie najlepszy jeśli korzystamy z notebooka głównie poza domem.

Trzecim typem laptopa będzie laptop gamingowy. Jego nazwa mówi sama za siebie – jest to urządzenie przeznaczone przede wszystkim do grania w gry. Dlatego ma on bardzo dobrą specyfikację, a także (najczęściej) duży 17-18 calowy ekran. Oczywiście wszystko to okupione jest wyższą ceną urządzenia, zaczynającą się od 3 tysięcy złotych w górę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here