Jaką skuteczność ma alkomat elektrochemiczny?

0
500
Jaką skuteczność ma alkomat elektrochemiczny

Odpowiedzialny kierowca powinien mieć na wyposażeniu osobisty alkomat. Śmiertelne wypadki na polskich drogach zdarzają się bardzo często, a osobami odpowiedzialnymi z reguły są nietrzeźwi kierowcy. Wzmożone kontrole policyjne jednak nie dają za wiele, ponieważ cały czas można spotkać pijane osoby na drogach.

Zalety alkomatów elektrochemicznych

Alkomat Elektrochemiczny jest bardzo precyzyjnym urządzeniem, które pozwala szybko określić, czy kierowca jest trzeźwy. Warto pamiętać, że w życiu zdarzają się losowe sytuacje i nie zawsze wiemy, czy można prowadzić pojazd. U niektórych osób alkohol utrzymuje się w organizmie nawet kilkadziesiąt godzin i w takiej sytuacji alkomat jest niezbędny, żeby sprawdzić, czy można wsiąść za kierownicę. Alkomaty z atestem przedstawiają dokładny wynik już po kilku sekundach. W taki prosty sposób można zapewnić bezpieczeństwo nie tylko sobie, ale również innym uczestnikom ruchu drogowego. Alkomaty elektrochemiczne to urządzenia nowej generacji, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród użytkowników. Modele mają wbudowany elektrochemiczny czujnik, który jest również określany mianem sensora elektrochemicznego. Jest on w stanie rozpoznać molekuły alkoholu, które znajdują się w wydychanym powietrzu.

Dokładność urządzenia

Alkomat elektrochemiczny jest zdecydowanie bardziej dokładny od alkomatów półprzewodnikowych. Warto również zaznaczyć, że charakteryzuje się on dużą niezawodnością i rzadko występują błędy pomiarowe. Alkomaty z atestem są z powodzeniem wykorzystywane przez służby mundurowe. Czułość sensorów elektrochemicznych jest bardzo duża, dzięki czemu możliwe jest precyzyjne przeprowadzenie kontroli trzeźwości. Warto dodać, że negatywnego wpływu na wynik pomiaru nie ma nawet nagłe rozładowanie baterii. Alkomaty elektrochemiczne mają również jedną ważną zaletę, a jest nią bardzo długa żywotność elektrochemicznego sensora. Może on służyć nawet przez 5 lat, co oznacza, że jest w stanie wykonać około 10 000 pomiarów. Na uwagę zasługuje fakt, że kalibracja może być wykonywana raz na 12 miesięcy, natomiast w przypadku alkomatów półprzewodnikowych należy ją przeprowadzać przynajmniej raz na pół roku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here