Jak znaleźć zgubiony telefon

0
1035

Telefon możemy zgubić z wielu powodów, takich jak kradzież lub też może zapodzialiśmy gdzieś swój telefon. Praktycznie zawsze na swoich urządzeniach przechowujemy ważne dla nas dane, takie jak hasła do kont pocztowych lub też portali społecznościowych, prywatne zdjęcia czy też wiadomości. Dlatego nie warto tracić czasu i należy najszybciej jak to możliwe rozpocząć działania w celu odzyskania naszego telefonu. Warto przypomnieć sobie również, gdzie ostatnio uruchamialiśmy urządzenie, ponieważ może to być istotne. Więc jak znaleźć zgubiony telefon?

Jak znaleźć zgubiony telefon?

Jak znaleźć zgubiony telefonPierwszym ze sposobów na odnalezienie zgubionego bądź skradzionego telefonu jest włączenie aplikacji „menedżer urządzeń android”, która pozwala nam na zlokalizowanie podzianego sprzętu, a także na wykonanie operacji z danymi na telefonie. Włączamy aplikację i logujemy się na konto, do którego podłączone jest nasze urządzenie. Wybieramy je i następnie sprawdzamy lokalizację. Bardzo ważne jest, że aby ta metoda zadziałała na naszym telefonie musimy mieć włączonego GPS oraz aktywne połączenie z internetem, w przeciwnym razie ta opcja nie zadziała. Jeżeli aplikacja znalazła nasze urządzenie możemy udać się w miejsce gdzie wskazuje mapa i poprzez aplikację zadzwonić do naszego telefonu. Urządzenie wtedy zacznie dzwonić na najwyższym poziome głośności.
Jeżeli nie udało nam się odnaleźć skradzionego lub zgubionego telefonu poprzez geolokalizację możemy dzięki aplikacji skasować dane na naszym urządzeniu. Aby to zrobić musimy wybrać opcję „wymarz dane”. Aplikacja bezpowrotnie usunie dane z naszego telefonu.

Dodatkowe możliwości

Przy pomocy tej aplikacji możemy również ustalić nowe hasło dla naszego telefonu lub napisać wiadomość, która będzie się wyświetlała po włączeniu zgubionego urządzenia.
Warto sprawdzić również, czy antywirus, jaki mieliśmy zainstalowany na telefonie nie posiada możliwości odnalezienia naszego urządzenia za pomocą GPS.
Sprzęt marki Apple znaleźć możemy za pomocą icloud.com/find logując się na stronie i korzystając z aplikacji Znajdź mój iPhone, gdzie także możemy przy pomocy lokalizacji znaleźć naszego smartfona.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here