Jak wygląda zabieg z laserem frakcyjnym CO2?

0
725
Jak wygląda zabieg z laserem frakcyjnym CO2?

Laser frakcyjny CO2 robi prawdziwą furorę w dermatologii. To nowoczesne urządzenie, które przynosi doskonałe efekty w leczeniu takich schorzeń jak uszkodzenia słoneczne, blizny, zmiany naczyniowe i nie tylko. Na czym polega fenomen lasera frakcyjnego? Jak działa i kiedy go stosować?

Na czym polega działanie lasera frakcyjnego CO2?

Leczenie laserowe przynosi doskonałe efekty, ponieważ pozwala docierać w głębokie warstwy skóry, bez konieczności ich nacinania. Wszystko za sprawą nowoczesnego, zbudowanego z włókna szklanego lasera, który wypuszcza strumień impulsów o mikroskopijnej średnicy.
W czasie zabiegu światło nakierowywane jest na uszkodzoną, osłabioną skórę i wnika w jej głąb. Stymulując skórę, stworzy siateczkę zdrowych tkanek, które są pierwszym krokiem do pełnej regeneracji. Ze względu na małą inwazyjność w czasie terapii laserowej pozytywne zmiany są widoczne bardzo szybko, nie ma też bolesnej, gojącej rany, która nieodłącznie wiązała się z tradycyjnymi, operacyjnymi sposobami leczenia.

Zabieg laserem frakcyjnym – przebieg

Jak wygląda zabieg z użyciem lasera frakcyjnego CO2? Podobnie jak inne terapie laserowe wymaga wcześniejszej kwalifikacji pacjenta – wykluczona jest choroba nowotworowa skóry, a także ciąża. Zabieg na później powinny odłożyć kobiety karmiące piersią.
Przed zabiegiem przez kilka tygodni należy powstrzymać się od odpalania oraz stosowania światłoczułych leków i kosmetyków. Po nim – odpowiednio nawilżać skórę i wystrzegać się kontaktu z czynnikami drażniącymi.
Sam zabieg trwa krótko i nie jest bolesny. Przed użyciem lasera skóra zostanie znieczulona specjalną maścią, a pacjent może wyczuwać jedynie lekkie mrowienie.

Kiedy i gdzie skorzystać z zabiegu laserem frakcyjnym CO2?

Na jakie choroby i dolegliwości dermatologiczne pomoże laser frakcyjny CO2? Lista jest naprawdę długa. To terapia, którą stosuje się w usuwaniu blizn, leczeniu poparzeń, zmian naczyniowych.
Laser frakcyjny CO2 jest jednak stosowany także w mniej poważnych przypadkach i przynosi doskonałe efekty: poprawia ogólną kondycję skóry, likwiduje zmarszczki, plamy starcze i inne objawy starzenia, pomaga w walce z zaskórnikami i rozszerzonymi porami, zmniejsza widoczność rozstępów.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here