Jak wybrać idealne drzwi wejściowe do domu?

0
1130
Jak wybrać idealne drzwi wejściowe do domu?

Drzwi wejściowe powinniśmy dobierać nie tylko pod kątem ich wyglądu, ale również parametrów technicznych. Jednym z kluczowych jest w tym przypadku ich izolacyjność termiczna. Zatem, jak wybrać ciepłe drzwi wejściowe do swojego domu?

Obecnie, w dobie rosnących cen energii grzewczej, inwestycja w energooszczędne rozwiązania jest najlepszym wyborem Dotyczy to także stolarki do domu jednorodzinnego. Właśnie dlatego eksperci zgodnie polecają wybór drzwi, które nie tylko będą solidne i bezpieczne, ale również ciepłe.

Konstrukcja ciepłych drzwi do domu

O tym, czy drzwi wejściowe są w stanie zapewnić odpowiedni poziom izolacji termicznej, decyduje ich konstrukcja. Producenci stosują wtedy specjalne warstwy dociepleniowe, na przykład z pianki poliuretanowej, ze styropianu czy też z wełny mineralnej. Ocieplana jest także rama drzwi, aby ograniczyć przedostawanie się chłodu do wnętrza domu.

Ważny parametr U

Aby dobrać ciepłe drzwi do swojego domu jednorodzinnego, warto zwrócić przede wszystkim uwagę na ich parametr U, czyli na współczynnik przenikania ciepła. Określa on, w jaki sposób konstrukcja chroni przed ucieczką ciepła z wnętrza. Im parametr U jest niższy, tym lepiej, ponieważ wtedy przenikanie ciepła przez stolarkę jest niższe. Od początku 2017 roku w produkcji znajdują się tylko drzwi o parametrze U nie większym niż 1,5 W/(m²·K), ale można także kupić takie, które są znacznie o nich cieplejsze. Przykładowo, do domów energooszczędnych oraz pasywnych wybiera się modele o U wynoszącym nawet poniżej 0,8 W/(m²·K).

Ciepłe drzwi także na zamówienie

Większość inwestorów decyduje się obecnie na zakup drzwi wejściowych o standardowych rozmiarach. Zdarza się jednak, że dostępne z katalogu modele nie pasują do projektu domu. W takiej sytuacji najlepszym wyborem są drzwi na zamówienie, czyli dopasowane na miarę. Również drzwi na zamówienie mogą być wykonane jako ciepłe. Producent stosuje wówczas takie same materiały, jak w przypadku drzwi standardowych, więc mogą one również zapewnić optymalny poziom izolacji. Co więcej, klient ma wtedy możliwość doboru dodatkowego wyposażenia i może zadecydować o wyglądzie drzwi wejściowych do swojego domu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here