Jak sprawić, by białe meble zachowały swój kolor na lata?

0
1125
Jak sprawić, by białe meble zachowały swój kolor na lata?

Biel we wnętrzach daje wiele możliwości aranżacyjnych, dlatego coraz częściej można ją spotkać jako główny element projektu. Sprawia, że pomieszczenie optycznie staje się większe i rozjaśnione, a do tego prezentuje się nowocześnie i schludnie. Jednak biel, podobnie jak czerń, to kolor, na którym widoczne są wszelkie zabrudzenia – w tym także kurz. Częste oczyszczanie białych mebli oraz stosowanie silnych detergentów może przyczynić się do zniszczeń i przebarwień. Jak temu zapobiec?

 Sposób na idealnie białe meble nawet po kilku latach

Tylko regularne sprzątanie mebli pozwoli zachować im piękny, biały kolor i przez lata być elementem wyposażenia wnętrza, który wciąż zachowuje swą świetność. Widoczny kurz powinien być ścierany minimum raz dziennie, najlepiej wilgotną ściereczką z mikrofibry, która nie będzie miała negatywnego wpływu na ich powierzchnię. Detergenty należy wybierać ostrożnie – nawet te przeznaczone do mebli mogą mieć nieodpowiedni skład. Pod ręką zawsze warto mieć:

  • nawilżone chusteczki
  • ręczniki papierowe
  • ściereczkę z mikrofibry
  • ewentualnie: płyn do mycia naczyń lub sprawdzony detergent do czyszczenia mebli.

Codzienne porządki to jednak nie wszystko!

Oprócz regularności, należy również szybko działać w przypadku plam, które powstały w wyniku rozlania wina, owocowego soku czy zupy. Szczególnie niebezpieczne dla białych mebli są kolory intensywne: czerwień (wystarczy rozlanie wina lub soku z buraczków), zieleń (chlorofil z zielonego smoothie) czy żółty i pomarańczowy (z dyniowej zupy krem). Takich plam nie można pozostawiać na dług, gdyż barwniki mogą pozostawić na białych meblach ślady, których nie będzie dało się usunąć. Skutecznym zabezpieczeniem w przypadku stołów będą specjalne podkładki, które pełnią nie tylko funkcję praktyczną, ale i estetyczną.

Jakość od samego początku

Białe meble o wysokiej jakości to najlepszy wybór i podstawa. Meble słabej jakości trudno będzie utrzymać w idealnym stanie przez dłuży czas, bez przebarwień i plam. Szczególnie narażone na zniszczenia są powierzchnie stoły i blaty kuchenne, dlatego warto wybrać te z agatameble.pl, które są wykonane z dużą starannością, dzięki czemu nie wchłaniają barwników natychmiast po kontakcie z nimi. Wszystko to sprawia, że po wytarciu plam od razu nie ma obaw, że na powierzchni mebla pozostanie ślad.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here