Jak poznać że mu się podobam

0
2390
jak poznać że mu się podobam

Relacje damsko-męskie są zazwyczaj najbardziej intensywne na samym początku związku. A najbardziej intrygujący jest czas kiedy nie jesteśmy jeszcze parą, ale ewidentnie coś nas do siebie ciągnie. Wiele kobiet zastanawia się wówczas: jak poznać że mu się podobam? Jak wyłuskać w zachowaniu mężczyzny informacje o tym, że jest zainteresowany naszą osobą?

Relacje damsko-męskie

jak poznać że mu się podobamNatura zaprogramowała człowieka w taki sposób, by ten się rozmnażał, w celu przedłużenia gatunku. Z czasem, gdy powstały pierwsze cywilizacje, ludzie zaczęli dobierać się w pary a w następstwie formalizować związki w formie instytucji małżeńskiej. Zatem jak powszechnie wiadomo – ludzie spotykają się na randki od zarania dziejów.
Obie płcie mają pewne wymagania w stosunku do partnerów, które są w gruncie rzeczy uniwersalne, ugruntowane na poziomie biologicznym, który ma duży wpływ na relacje damsko-męskie. Lecz poza prymitywnymi instynktami człowiek posiada także korę mózgową, odpowiedzialną za wyższy stan świadomości. Dzięki niej kształtujemy nasz charakter, upodobania, mówimy w różnych językach, uczymy się, rozwijamy biznesy, znajdujemy sobie pasje, hobby etc.

Poszukiwania odpowiedniego mężczyzny

Zarówno mężczyzna, jak i kobieta w pewnym etapie swojego życia, potrzebują bliskości, partnera życiowego, który będzie ich wspierał w najlepszych i najgorszych chwilach, który również będzie motywować i rozwijać swoją sympatię. Szczególnie kobiety są z natury przeważnie bardzo rodzinne, co jest związane z tym, iż posiadają instynkt macierzyński, który jest odpowiedzialny za pragnienie posiadania potomka, tworzenia rodziny. W związku z czym dorosła, dojrzała emocjonalnie kobieta rozpoczyna rozglądać się za rokującymi mężczyznami pełnych życia, energii, czułości, ale także i zaradności, stanowczości oraz odpowiedzialności. Częstym problemem, szczególnie bardzo atrakcyjnych kobiet, które początkowo są przekonane, że swoim wyglądem nie będą miały problemu ze złapaniem w swe sidła mężczyzny marzeń. Niestety rzeczywistość szybko weryfikuje, gdy spotykani mężczyźni mają kompletnie inne poglądy, charaktery, cele i w ostateczności oboje kończą spotkanie rozczarowani. W najgorszym wypadku mężczyzna mógł zaimponować kobiecie swoją bogatą osobowością oraz nie do końca odkrytymi intencjami. Mężczyźni przeważnie są skryci i nie pozwalają ulatywać swoim emocjom na zewnątrz, oni trzymają swoje uczucia głęboko w sobie. Wtedy kobieta się zastanawia – „jak poznać że mu się podobam?”, „czy mnie polubił?”

Jak poznać że mu się podobam?

Zazwyczaj kobiety nie mają problemu z rozpoznaniem czy dany mężczyzna się nimi zainteresował, aczkolwiek zdarzają się mężczyźni, których ciężko rozgryźć, ale nie oznacza to, że się nie da. Przede wszystkim kobieta powinna skupić się na mowie ciała danego mężczyzny. Zwrócić uwagę na to, czy facet spogląda długo i głęboko w jej oczy, czy szuka pretekstów, aby ją delikatnie dotknąć bądź musnąć po dłoni, ramieniu i innych częściach ciała. Powinna również przeanalizować, czy na spotkaniu nie powiedziała czegoś, co mogło nie spodobać się mężczyźnie. Czy po wypowiedzianych słowach nie zaczął zachowywać się dziwnie, dystansować i prowadząc do zakończenia spotkania. Jeżeli mężczyzna w ogóle nie próbował budować dotyku, nie spoglądał na kobietę, wręcz unikał kontaktu wzrokowego i przytakiwał, oznacza to, że zdecydowanie nie jest zainteresowany.

Początki związku

Kiedy już uda ci się zdobyć mężczyznę twoich marzeń, albo jeśli taki facet sam poderwie ciebie, to wówczas bez wątpienia następuje najlepsza faza każdego związku – czyli sam jego początek. Wówczas to mamy bowiem do czynienia ze słynnymi motylami w brzuchu. Oczywiście to czas kiedy wszystko inne przestaje istnieć. Naturalnie warto się wówczas cieszyć każdą chwilą, przede wszystkim dlatego, że ten czas niestety szybko minie. Po roku czasu czar pryśnie i pozostanie nam proza dnia codziennego.

Dojrzały związek

jak poznać że mu się podobamPo początkowym, dość burzliwym okresie związku przychodzi czas na rutynę. To bardzo trudny okres i część par nie jest w stanie go przetrwać. To właśnie na tym etapie wspólnego życia dochodzi do największej liczby rozstań. Jeśli jednak uda wam się nadal być ze sobą i przetrwanianie ten właśnie okres, to jest szansa, że zbudujemy już trwały związek na zawsze. Ważne jest jednak, aby odpowiednio dbać o relacje między sobą. Bardzo łatwo bowiem rutyna może doprowadzić do destrukcji w naszych relacjach. Powinniśmy dbać o swojego partnera i o jego potrzeby. Ale również nie możemy zapominać o sobie i naszych wymaganiach. Warto również często i szczerze rozmawiać ze sobą. Albowiem również niedomówienia mogą być dla związku zabójcze. Pamiętajmy również o tym, aby stale dawać sobie nawzajem dużo życzliwości każdego dnia.

[Głosów:8    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here