Jak pokroić ananasa?

0
1081
Jak pokroić ananasa?

Ananas to owoc, który zna każdy. Choć naturalnie występuje głównie w Brazylii, jego uprawy można spotkać w wielu krajach o odpowiednim klimacie, głównie jednak w Azji i Ameryce Południowej. Mimo tego w Polsce nie ma problemów z jego dostępnością, jest obecny na półkach większości sklepów i cieszy się popularnością.

Jak pokroić ananasa?Z racji swojego egzotycznego, ciekawego wyglądu ananas często pełni na stołach funkcje ozdobne. Wiele straci jednak ten, który nie skosztuje tego owocu. Jeść go można nie tylko na surowo. Współczesna kuchnia nie boi się jego obecności w wielu potrawach, a połączenia smaków często zaskakują. Ananas jest obecny nie tylko w ciastach, deserach czy sałatkach, ale często okazuje się znakomitym dodatkiem do mięs. Na rynku są dostępne przetwory z ananasa – dżemy oraz plastry ananasa konserwowane w puszkach. Warto zwrócić uwagę, że na półkach sklepów znaleźć można również soki ananasowe.

Jak pokroić ananasa?

O ile z dodaniem do potrawy przetworzonego, pokrojonego ananasa nie będzie problemu, o tyle z użyciem surowego mogą pojawić się kłopoty. Jak pokroić ananasa? Nie jest to łatwe zadanie. Owoc ten należy pokroić w krążki, a dopiero potem obrać ze skórki. Wcześniej należy oczywiście pozbyć się liści i środka, który jest łykowaty. Wtedy można go spożywać lub poddać dalszej obróbce.

Wybierając ananasa, należy zwrócić uwagę, by był świeży

Nie może być jednak zbyt twardy. Liście powinny być zielone i jędrne. Gdy już nauczymy się jak pokroić ananasa, z pewnością nie sięgniemy więcej po ten obecny w puszkach. Świeże, zdrowe ananasy to pożywienie, po które warto sięgać. Choć mogą powodować uczulenie (warto najpierw to sprawdzić zjadając niewielką ilość tego przysmaku i obserwując reakcję naszego organizmu – może pojawić się wysypka lub pieczenie na języku), ananasy są źródłem wielu witamin i innych składników wpływających dobroczynnie na nas organizm. Wspomaga odchudzanie, poprawia trawienie, działa przeciwzapalnie, wspiera układ krwionośny. Warto więc sięgać po ten owoc jak najczęściej i cieszyć się jego smakiem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here