Jak obniżyć tętno?

0
1448
Jak obniżyć tętno?

Gdy dolega nam zbyt wysokie tętno często zastanawiamy się jak obniżyć tętno. Możemy skorzystać z łatwych i ogólnodostępnych sposobów na uporanie się z tą przypadłością.
Jedną z nich jest rozpoczęcie dłuższych spacerów, które powinny mieć miejsce każdego dnia. Już trzydzieści minut szybszego marszu pomoże nam zmniejszyć nasze tętno i przyczyni się do lepszego dotleniania komórek naszego ciała.

Jak obniżyć tętno?

Jak obniżyć tętno?Aktywność na świeżym powietrzu obniży drastycznie poziom stresu, co wiązać się będzie z obniżeniem tętna. Zmiany nie powinny dotyczyć jednak wyłącznie naszej aktywności fizycznej. Ważne jest również to co ląduje na naszym talerzu. Co należy spożywać? rozsądnie jest konsumować pasek gorzkiej czekolady dziennie. Czekolada ta posiada w swoim składzie flawonole, mające pozytywny wpływ na wysokość naszego tętna. Dzięki temu nasze serce będzie zużywało mniej energii do pompowania krwi. Unikniemy tym sposobem nadmiernego ciśnienia i ewentualnego wystąpienia miażdżycy.

Postarajmy się całkowicie wyeliminować z naszej diety dania typu fast food. Z powodu dużej zawartości soli obciążają one niepotrzebnie nasze nerki, utrudniając im prawidłowe filtrowanie krwi tętniczej. Może to mieć wpływ na niekorzystne skoki tętna.

Ponadto ograniczyć należy wszelkie używki. Alkohol czy papierosy mają fatalny wpływ na pracę całego układu krwionośnego. Dla przykładu nikotyna występująca w papierosach drastycznie podnosi ciśnienie krwi, co powoduje że często palenie przyczynia się do zwiększenia tętna.

Chcąc obniżyć tętno rozsądnie jest zacząć picie ziół. Od setek lat są one znane ze swoich pro zdrowotnych właściwości. Dla przykładu Głóg czy Melisa pomogą nam w znacznym stopniu obniżyć tętno. Napary ziołowe należy spożywać po każdym posiłku. Pomagają one poszerzyć naczynia krwionośne, co przyczynia się do lepszej pracy serca.
Z innych sposobów można wdrożyć częstsze spożywanie czosnku, który zmniejsza ciśnienie krwi i niweluje niemal do zera ryzyko wylewu czy zawału. Czosnek bowiem usuwa zalegający w naszych żyłach i tętnicach cholesterol, mogący mieć negatywne skutki na posiadane przez nas tętno.

[Głosów:5    Średnia:3.4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here