Jak jest w niebie?

0
840
Jak jest w niebie?

Chrześcijanie dążą do tego, aby kiedyś w niebie spotkać się z Jezusem. Trudno zdefiniować czym właściwie jest niebo. Czy to miejsce czy bardziej stan? Nikt nie zna odpowiedzi na to pytanie. Niebo ma być takim miejscem lub stanem, w którym wszystko będzie już doskonałe, nie będzie bólu ani cierpienia. Celem każdego chrześcijanina jest znalezienie się właśnie w niebie. Kościół katolicki wierzy również w czyściec, z którego można później przejść tylko do nieba, a zatem czyściec jest pewnego rodzaju stanem przejściowym pomiędzy życiem doczesnym a niebem.

Jak jest w niebie?

Jak jest w niebie?Perfekcyjnie, idealnie, fantastycznie. Tylko małe dzieci zgłaszają czasami obawy co do tego, że w niebie może być nudno. Dla małych dzieci niebo może wydawać się takim miejscem w którym toczy się wieczna msza. Jak wiadomo wszelkie nabożeństwa religijne nie są dla małych dzieci bardzo atrakcyjne. Pismo Święte nie udziela szczegółowej odpowiedzi na to jak będzie w niebie. Ma to być jednak miejsce, w którym Bóg przygotował dla chrześcijan wspaniałe rzeczy. Przeciwieństwem nieba jest piekło. To miejsce lub stan bez Boga. Co ciekawe z piekła nie można będzie przedostać się do nieba, a z nieba nie będzie można przedostać się do piekła.

Trzeba zatem już w życiu doczesnym wybrać do czego dążymy. Osoby które deklarują się jako ateiści a zatem świadomie i otwarcie odrzucają Boga, prawdopodobnie również w obliczu śmierci odrzucą chrześcijaństwo. Jednak teologia katolicka przedstawia Boga jako Boga Miłosiernego, a zatem trzeba mieć nadzieję, że Bóg znajdzie dla każdego usprawiedliwienie. Być może nawet ateiści znajdą się w niebie, jednak dzisiaj nikt nie jest w stanie tego zagwarantować, ponieważ jest to rzeczywistość absolutnie abstrakcyjna. Wiele osób wierzących ma wątpliwości do tego czy są wystarczająco dobrzy, aby znaleźć się w niebie, czy ich życie jest wystarczająco dobre. Warto jednak mieć świadomość tego, że to krew Chrystusa zbawia ludzi, a nie dobre uczynki przez nich wykonane. Warto zatem zawsze mieć na względzie miłosierdzie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here