Inspiracje na wesele

0
1498
Inspiracje na wesele

Ślub i następujące zaraz po nim przyjęcie weselne to najważniejsza impreza w życiu niejednej osoby. Nic zatem dziwnego, że przygotowania do niej są długie, żmudne i drobiazgowe, a każda decyzja – nawet należąca do tych, wydawałoby się, błahych – podejmowana jest z najwyższym namaszczeniem.

Jedną z podstawowych, a zarazem największych i najtrudniejszych decyzji, jest wybór ogólnego motywu, w jakim zorganizowany będzie cały ślub. Motyw przewodni imprezy musi być na tyle fantazyjny, by podkreślić niezwykłość tego dnia, ale również na tyle realistyczny, aby nie nadmuchać za bardzo budżetu lub nie odebrać całej ceremonii zbyt wiele powagi. Wreszcie dobrze dobrany motyw powinien w jakiś sposób pasować do pary nowożeńców – mówić coś o ich charakterze, upodobaniach czy też opowiadać jakąś wspólną ich historię. Kiedy mamy już jasność, jaką chcemy osiągnąć atmosferę, to możemy wtedy zabrać się za dekoracje na wesele. Jeżeli wybór motywu okazuje się stosunkowo trudny, przydatne mogą się okazać inspiracje. Kilka z nich przedstawiamy poniżej.

Przyjęcie w ogrodzie

Jeśli pragniemy nieco bardziej intymnej, kameralnej i nieformalnej ceremonii, bardzo fajną opcją jest impreza weselna o tematyce ogrodowej. Ten luźny styl jest idealny, jeśli mamy ochotę na ślub na świeżym powietrzu, a za oknem panuje piękna, wiosenna lub letnia pogoda. Dekoracje na wesele w tym stylu obejmują zazwyczaj rzeczy w stylu girland świetlnych lub kokard i szarf w pastelowych kolorach. Główną atrakcją i ozdobą jest, rzecz jasna, sam ogród, dlatego warto poszukać jakiegoś wyjątkowo pięknego i dobrze utrzymanego miejsca.

Styl cygański

Ślub w stylu cygańskim jest zdecydowanie mniej formalny i bardziej beztroski, ale przy tym niezwykle piękny. Warto jest tutaj postawić na prostotę i elegancję dekoracji lokalu z orientalnymi dywanami wyścielającymi nawę i ołtarz, ozdobnymi poduszkami lub wiszącymi dekoracjami makramy. Wspaniałą inspiracją jest wesele aktorki Troian Bellisario z 2016 roku, które jest niemalże podręcznikowym przykładem tego stylu.

Art-Deco

Ten ponadczasowy styl cechuje się przepychem epoki Wielkiego Gatsby’ego, z solidnymi czcionkami, fajerwerkami, dekoracjami na wesele ozdobionymi złotem oraz mnóstwem geometrycznych kształtów z ostrymi liniami (podobnymi do współczesnego motywu). Jeśli mamy ochotę na gustowny blichtr z dodatkiem jazzu i stylistyki vintage, to ten motyw jest wręcz stworzony dla nas.

Motyw żeglarski

Motyw żeglarski doskonale uzupełnia ceremonię ślubną – i to nie tylko taką zorganizowaną nad morzem. Większość dekoracji tworzą tutaj fale o niebieskich i białych odcieniach, co w połączeniu z motywami plażowymi, takimi jak muszle, kotwice, liny i żaglówki, daje pełne poczucie morskiej przygody.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here