Hoker, czyli wysokie krzesło z drewna

0
1463
Hoker, czyli wysokie krzesło z drewna

Wszyscy uwielbiamy barowe krzesła, czyli tak zwane hokery. Są one wyższe od normalnych siedzeń, zazwyczaj mają metr wysokości, a siadając na nich, nie zaznamy oparcia. Jakie są cechy dobrego hokera drewnianego i na co należy zwrócić uwagę, wybierając hoker z drewna?

Po pierwsze warto pamięć, że hokery z drewna wykonane są z różnego materiału, a drewno drewnu nierówne. Oczywiście dzisiaj wszystkie hokery powinny być wystarczająco wytrzymałe, aby każdy mógł na nim usiąść, ale warto zwrócić uwagę na masę hokera oraz kolor. O ile kolor jest kwestią gustu, o tyle masa może mieć znaczenie. Lżejszy będzie nam łatwiej przenosić czy przesuwać, za to cięższy będzie znacznie stabilniejszy. Musimy więc zastanowić się, jaki hoker z drewna i do czego jest nam potrzebny.

Po drugie warto zastanowić się, czy stawiasz na prostotę czy szukasz jednak urozmaiceń.

Ciekawą opcją może być np. obroty hoker z drewna. Dzięki niemu będziesz mógł się rozglądać oraz sięgać po więcej rzeczy. Nie ma on raczej zastosowania w barach, kiedy kilka osób siada obok siebie. Wtedy ceniona jest prostota. Warto także pamiętać, że obrotowe hokery z drewna to raczej rzadkość, najczęściej taką opcję mają hokery wykonane z innego materiału.

Kolejną opcja, jaką może posiadać lub nie nasz hoker, to poprzeczne belki pomiędzy nogami, które służą jako podnóżek. Niektórzy unikają ich, ponieważ ich zdaniem odbiega ona od modnego teraz designu. Oczywiście wszystkie jest kwestią gustu, natomiast nie da się ukryć, że belki oprócz wzmocnienia konstrukcji są niezwykle praktyczne.

Poprzeczne belki w hokerze z drewna po pierwsze zwiększają komfort siedzenia, ponieważ możemy je wykorzystać jako podnóżek. Po drugie ułatwiają wejście na hoker z drewna, a przecież niższe osoby, zwłaszcza te niekoniecznie sprawne fizycznie, lub dzieci mogą mieć problem wspiąć się na siedzenie. Zwłaszcza dzieci, które uwielbiają wysokie krzesła i na pewno docenią hokery z drewna w twoim domu!

Jakie są więc cechy dobrego hokera drewnianego? Ten tekst powinien rozwiać wszystkie twoje wątpliwości i pytania. Wybierzesz najlepsze i najtańsze hokery z drewna.

Więcej: https://www.scandishop.pl/

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here