Higiena i bezpieczeństwo

0
1260
Higiena i bezpieczeństwo

Podkłady medyczne cieszą się dużą popularnością wśród klientów w wielu dziedzinach życiach. Wykorzystywane są między innymi w szpitalach czy placówkach medycznych (np. pomagają pacjentkom po porodzie lub przy przewijaniu niemowląt). Również w hotelach czy restauracjach coraz częściej można je spotkać. Dostępne są w wielusklepach specjalistycznych a nawet wypożyczalniach sprzętu medycznego. Jak one działają i czy warto je kupić? Poniżej kilka naszych wskazówek.

1. Działanie

Podkłady medyczne mają za zadanie ochronić konkretną powierzchnię przed cieczą i innymi zanieczyszczeniami. Ich odpowiednie rozłożenie oraz częste wymienianie gwarantuje 100% bezpieczeństwo i higienę. Są tanie oraz zapewniają dobrą ochronę każdego miejsca, w których je zastosujemy.

Dzięki przyjaznym materiałom, z którego są wykonane idealnie dopasowują się np.do ciała pacjenta, nie powodując przy tym dyskomfortu. Dobre podkłady medyczne są bardzo wygodne. Nie odkształcają nie, nie powodują podrażnień ani zatarć. Wykonane są z dobrych jakościowo materiałów, dzięki czemu skóra spokojnie oddycha.

2. Gdzie je kupić i jak wykorzystać?

Jeżeli mamy do czynienia z chorym, leżącym w domu – warto zapatrzyć się w taki asortyment w specjalistycznych miejscach. Na rynku istnieje bowiem wiele podkładów wykonanych w przeróżnych rozmiarach i z całkowicie różnych materiałów. Najbardziej znane to podkłady jednorazowe celulozowe i włókninowe. Przeznaczone są jako nakrycia ochronne, które doskonale wchłaniają wilgoć oraz chronią przed różnymi zanieczyszczeniami np. sprzęty.

Warto pamiętać, iż podkłady medyczne są najczęściej jednorazowego użytku. Nawet jeśli nie posiadają zabrudzeń lub uszkodzeń powinni być stosowane tylko raz. Producenci wychodząc klientom naprzeciw stworzyli podkłady medyczne w rolce, które są niezwykle poręczne i wygodne. Taki asortyment znajduje zastosowanie nie tylko w szpitalach ale i w gabinetach stomatologicznych, w kosmetologii, we fryzjerstwie a nawet w zakładach mechaniki samochodowej, w których coraz częściej dba się o czystość, porządek i higienę pracy. Podkłady te bowiem charakteryzują się dużą wytrzymałością oraz chłonnością, dlatego też ich zastosowanie z roku na rok coraz bardziej się poszerza.

Podkłady medyczne dostępne są w ofercie e-higiena24.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here